15° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Miniklerin Yaşlılar Haftası etkinliği beğeni topladı

Diyarbakır - 25 Mart 2021 13:21 A A

Diyarbakır’ın merkez Kayapınar İlçe Belediyesine bağlı Zarokistan Kreş ve Gündüz Bakım Evinde 18-26 Mart arasında kutlanan Yaşlılar Haftası nedeni ile miniklerin öğretmenleri eşliğinde düzenledikleri ’Biz Yaşlanınca’ temalı gösteri, izleyenler tarafından tam not aldı.

Kayapnar Belediyesine bağlı Zarokistan Kreş ve Gündüz Bakım Evinde eğitim gören minik öğrencilerin öğretmenleri eşliğinde hazırladıkları ‘Biz yaşlanınca’ adlı gösteride minikler, yaşlıları gibi giyinerek, onlar gibi davranmaya çalıştı.

YAŞLILARA SAYGIYI EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR

Kreş yetkilileri, 18-26 Mart Yaşlılar Haftası dolayısıyla öğrencilerine yaşlıların önemini ve yaşlılara saygıyı pekiştirmek için böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirterek, yaşlılara saygıyı yapılan etkinlikle öğrencilerin eğlenerek öğrendiğini söyledi.

Yetkililer, “Özellikle okul öncesi dönem çocuklarında Yaşlılara Saygı Haftası etkinlikleri üzerinde durulmalıdır. Çocukların henüz çok küçük yaşlarda yaşlılara gereken saygı ve hürmeti göstermeyi öğrenmesi, yeni neslin sağlam kurulmuş temeller üzerinde yapılanmasını sağlayacaktır. Yaşlılara Saygı Haftası etkinliklerinde, okullarda derslerde yaşlılığın ne demek olduğu, yaşlı insanlarının ihtiyaçlarının neler olduğu, yaşlı kimselere nasıl yardımcı olunabileceği, onlara sevgi ve şefkat göstermenin, saygı duymanın ve onları sevmenin anlamı ve önemini öğretmeye çalıştık. Bu şekilde yaşlılar haftasının amacına yönelik çalışmamızın amacına ulaştığına inanıyorum” ifade ettiler.

Bu haber 568 kez okundu.
Diyarbakır - 13:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.