19° Açık
  • EURO 6.31
  • DOLAR 5.73

Mızraklı: 32 araç ve 162 personelle ilaçlama yapıyoruz

Bağlar - 5 Haziran 2019 17:45 A A

Yurttaşların huzurlu ve sağlıklı bir bayram geçirmeleri için çalıştıklarını belirten Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Dr. Selçuk Mızraklı, 32 araç ve 162 personelle günde iki vardiya ile ilaçlama yapıldığını belirtirken, 238 belediye otobüsünün de yurttaşlarımıza ücretsiz hizmet verdiğini söyledi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Dr. Selçuk Mızraklı, yurttaşların huzurlu ve sağlıklı bir bayram geçirmesi için Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmalarla ilgili açıklama yaptı.

Diyarbakır halkının bayramını kutlayarak sözlerine başlayan Mızraklı, “Belediyemiz çalışanları her alanda olduğu gibi ulaşım, temizlik, çevre hizmetleri, ilaçlama başta olmak üzere her alanda çalışmalarına devam ediyor. Bayramın ilk günü 238 belediye otobüsü ile yurttaşlarımıza ücretsiz hizmet verdik, ikinci ve üçüncü gününde de toplu taşıma araçlarımız ücretsiz hizmet verecek. Park ve bahçelerde 200’ün üzerinde personelle çalışmalarımız devam ediyor. Parklarımızı ziyaret edebilirsiniz, gördüğünüz eksiklikleri bize iletebilirsiniz. Temizlik hizmetlerinde 240’ın üzerinde arkadaşımız çalışmalarına devam ediyorlar. Sokak, cadde temizlikleri başta olmak üzere yer yer yıkanarak geceli gündüzlü çalışmalar yürütüyoruz.

İLAÇLAMA FAALİYETLERİNDE ÇİFT VARDİYA

İlaçlamaya yönelik çalışmaları da değinen Mızraklı, “İlaçlamaya dönük olarak 32 araçla günde çift vardiya yani adeta 64 araçla yapılır gibi 162 kişi personelle ilaçlama çalışmaları devam ediyor. Doğanın dengesine çok fazla müdahale etmemek gerekiyor, sadece doğadaki zararlılara zarar veren ilaçlar kullanmamız gerekiyor. O çerçevede çalışmalarımızı yürütüyoruz. Kelebekler zararsızdır, kelebeklerle hiçbir derdimiz yok, onlar da diğer canlıların gıdasıdır. Herkese huzurun, güvenin, barışın, kardeşliğin olduğu güzel bayram günü dileklerimi tekrar etmek istiyorum, iyi bayramlar” diye açıklamasını tamamladı.

Kaynak: Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu

Bu haber 353 kez okundu.
Bağlar - 17:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.