16° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Mızraklı: Engelsiz bir yaşam için birlikte çalışacağız

Diyarbakır - 11 Mayıs 2019 17:55 A A

Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla bir açıklama yapan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Adnan Selçuk Mızraklı, “Engelsiz bir kent için tüm yurttaşlarımızla birlikte çalışacağız” dedi.

10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası nedeniyle yazılı bir açıklama yapan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Adnan Selçuk Mızraklı,  kentte bütünlüklü bir sosyal yaşamı örmenin çabası içerisinde olacaklarını belirtti.

Engelliliğin, salt engelli yurttaşlarımızın ve ailelerinin değil; toplumun bütününü etkileyen sosyal bir olgu olduğuna dikkat çeken Mızraklı, “Engelli yurttaşlarımızın sadece bir hafta içerisine sığdırılan etkinlikler kapsamında değil; yaşamın her alanında ve her zaman yer almalarını sağlamalıyız. Engelsiz bir kent için tüm yurttaşlarımızla birlikte çalışacağız.”

“SOSYAL BÜTÜNLÜKLÜ, ÖZGÜR VE EŞİT KATILIM”

Açıklamasının devamında Mızraklı, “Tüm kurumların ancak özellikle kamu kurumları ve yerel yönetimlerin öncelikli görevlerinden biri, engelli yurttaşlarımızın çalışma hayatı, eğitim, erişilebilirlik, ulaşım, sağlık ve sosyal haklardan en iyi şekilde faydalanmalarını sağlamaktır. Hizmete erişimin en kolay ulaşılabilinir hale getirilmesi, sosyal yaşamda bütünlüğün sağlanması, tüm sosyal aktivitelere herkes gibi özgür ve eşit katılımı sağlayacak politikaların oluşturulması yönünde birlikte çalışacağız. Bu görev ve sorumluluk bilinci ile engelli yurttaşlarımızla danışarak ve dayanışarak, birlikte karar vererek kentimizi yöneteceğiz.”

Her yıl farkındalık içeren etkinliklerle kutlanan 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası’nın engellerin ortadan kalkmasına yönelik farkındalığın artmasına katkı sağladığına dikkat çeken Mızraklı “Engelleri birlikte, el ele vererek aşacağımıza olan inancımla, tüm yurttaşlarımızın Dünya Engelliler Haftası’nı kutluyorum.” diyerek görüşlerini dile getirdi.

Bu haber 516 kez okundu.
Diyarbakır - 17:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.