28° Açık
  • EURO 6.28
  • DOLAR 5.69

Mızraklı’nın 2017’den beri süren davasına erteleme

Diyarbakır - 11 Eylül 2019 17:36 A A
Yerine kayyum atanan DBB Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı’nın “örgüt üyesi olmak ve kurmak” iddiasıyla yargılandığı davanın, Diyarbakır 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşması 25 Aralık’a ertelendi.

Yerine kayyum atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı hakkında Demokratik Toplum Kongresi (DTK) faaliyetleri gerekçesiyle “örgüt üyesi olmak ve kurmak” iddiasıyla 7 buçuk yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle 2017 yılında açılan davanın 6’ncı duruşması Diyarbakır 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

 DBB Eşbaşkanı Mızraklı’nın katılmadığı duruşmada, avukatları Zülal Erdoğan, Mehmet Emin Aktar ve Muhsin Bilal hazır bulundu. Önceki zabıtaların okunmasıyla başlayan duruşmada, İstanbul ATK’ye dijital incelemeler için yazılan yazıya cevap verilmediği aktarıldı.

 Mütalaasını açıklayan iddia makamı, yurtdışına çıkış yasağı tedbirinin devamını ve ATK raporunun beklenilmesini istedi.

 Mızraklı’nın avukatları, incelenmek üzere istenilen Mızraklı’nın fotoğrafları için ATK’ ye başvuracaklarını ve yurtdışı çıkış yasağının kaldırılmasını talep etti. Mahkeme heyeti, dava sürecinde hazır bulunması gerekçesiyle yurtdışı çıkış yasağının devamına, ATK raporunun beklenilmesine ve Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’na yazı yazılarak UYAP’ta görülen hazırlık dosyalarının ve başka hazırlık dosyaları varsa aşamalarının sorulmasını kararlaştırarak duruşmayı 25 Aralık’a erteledi. (Kaynak: MA)

Bu haber 302 kez okundu.
Diyarbakır - 17:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.