Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

MKYK Üyesi Parlak; “Yargıtay’ın kararı ile bir devir kapandı”

Diyarbakır - 13 Temmuz 2021 15:39 A A

Yargıtay’ın 28 Şubat davasında 16 sanığa verilen müebbet hapis cezasını onaylamasını değerlendiren AK Parti MKYK üyesi Alaattin Parlak, Bu karar ile bir devrin kapandığını söyledi.

Parlak, yaptığı yazılı açıklamada, Yargıtay’ın, 28 Şubat davasında aralarında dönemin Genelkurmay 2. Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir ile Genelkurmay Harekât Başkanı emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın da bulunduğu 14 sanığa verilen müebbet hapis cezalarını onadığını ifade ederek, şöyle dedi:

“Milli Güvenlik Kurulunun (MGK), Türk siyasi tarihine “postmodern darbe” olarak geçen 28 Şubat 1997’de aldığı kararlar, Türkiye’de siyasi, idari, hukuki, ekonomik ve toplumsal alanlarda derin izler bıraktı.

“28 ŞUBAT DARBESİ MİLLETİMİZİN VİCDANINDA DERİN YARALAR BIRAKMIŞTIR”

Milli iradenin hedef alındığı, seçilen meşru hükümetin cunta rejimin baskısıyla istifaya zorlandığı 28 Şubat Darbesi, milletimizin vicdanında derin yaralar bırakmıştır. 28 Şubat ile sadece Refah-Yol hükümeti ve Rahmetli Erbakan Hocamız değil, bizatihi milletin kendisi hedef alınmıştır. 28 Şubat, irtica maskesiyle milletimizin asırlardan beri canı pahasına muhafaza ettiği inancının ayaklar altına alma teşebbüsüdür. 28 Şubat, ‘devletin sahibi olması’ iddiasıyla, cunta rejiminin toplumu baskı altına alma girişimidir. 28 Şubat en temel insan haklarının vesayet altına alınmasıdır. 28 Şubat, şiirin ve şairin hapsedilmesidir.  27 Mayıs Darbesiyle başlayan demokrasiye müdahale girişimleri, 1971 Askeri muhtırası, 1980 Askeri darbesiyle devam etmiş, 28 Şubat ile milletimiz inancına ve yaşam biçimine direkt müdahale edilerek iradesi tanklarla çiğnenmiştir. 27 Nisan e-muhtıra ile milletin iradesine göz dağı verilmek istenmiş, 15 Temmuz Hain darbe girişimiyle ülkenin büsbütün işgali hedeflenmiştir”

“AK PARTİ VE ERDOĞAN TÜRKİYE’NİN DEMOKRATİKLEŞMESİ ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRDI”

AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye’nin demokratikleşmesi önündeki engelleri kaldırarak tüm vesayet odaklarıyla cesaretle mücadele ettiğine işaret eden MKYK Üyesi Parlak, “Recep Tayyip Erdoğan mücadelesi ve kararlılığıyla  darbeci anlayışın önündeki en büyük engel olmuştur. AK Parti Hükümetleri döneminde demokrasiye balans ayarı verenler ve buna teşebbüs edenler yargının huzuruna çıkarılarak yargılanmışlardır. Milletin iradesine silah doğrultanlar, milletin emanet ettiği üniformaya ihanet edenler, milletin yine kendisi tarafından cezalandırılmış, rütbeleri bizzat aziz milletimiz tarafından sökülmüştür. Milletimiz zulme adalet, yasaklara hürriyet aşkı ile son vermiştir.  Milletin vicdanında müebbet cezaya çarptırılan darbeciler, Yargıtay’ın onamasıyla kanun önünde  de müebbet olarak mahkum edilmiştir. Bu vesile ile başta Prof.Dr. Necmettin Erbakan Hocamız olmak üzere, 28 Şubat zulmüne maruz kalanları minnetle anıyor, rahmetle yâd ediyorum” ifadelerini kullandı.

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 1624 kez okundu.
Diyarbakır - 15:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.