23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Mobil Aşı araçları Diyarbakır’ın heryerinde

Bağlar - 8 Eylül 2021 14:56 A A

Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kentte adeta aşı seferberliği başlatıldı. Başlatılan aşı seferberliği kapsamında Diyarbakır’ın bir çok noktasında ”Aşı merkezi“ oluşturulurken, mobil aşı ekipleri de mahallelere, sokaklara ve sitelere giderek vatandaşları aşılamaya başladı.

Diyarbakır’da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede en ön safta yer alan sağlık çalışanları, vatandaşların aşı olması için bütün olanakları kullanıyor.

Diyarbakır’da geçtiğimiz günlerde kentte adeta ‘Aşı Seferberliği’ başlatıldı. Bu aşı seferberliği kapsamında Mobil aşı araçları da vatandaşın ayağına kadar gidiyor. Tüm kentte yoğunluk olan bölgelerde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından oluşturulan ve belediyelerinde desteğiyle Mobil Aşı merkezlerinde binlerce kişi aşılanmaya başladı. Mahallelere, sokaklar ve sitelerde de Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Başkanlığı’nca önceden belirlenen noktalarda aşılama yapılıyor.

Vatandaşlar da aşı hizmetinin ayaklarına gelmesinden çok memnun kaldılar. Kendi sağlıkları için böylesi bir mücadelenin mutluluk verici olduğunu dile getiren vatandaşlardan Cengiz Elhansu, “Böyle bir çalışma elbetteki bizleri çok memnun etti. Yoldan geçerken sordular aşı oldunmu diye bende 1 aşı olduğumu söyledim  ikinci aşıyı henüz olmadım  TC’mi alıp baktılar aşı olmam konusunda beni ikna ettiler bende hemen orda aşımı oldum. Adeta üzerimde bir yük vardı ve indirmiş oldum. Orada sağlıkçı arkadaşlarımızın yardımları ile aşımızıda olduk. Allah kendilerinden razı olsun” diye konuştu.

BAĞLAR’DA AŞISIZ VATANDAŞ KALMAYACAK

Öte yandan, Diyarbakır’ın en büyük merkez ilçesi olan Bağlar’da da Bağlar İlçe Sağlık Müdürü Dr. Serkan Sağlam öncülüğünde de büyük bir aşı seferberliği başlatıldı. Bağlar halkı tarafından sevilen bir kişiliğe sahip olan Bağlar İlçe Sağlık Müdürü Dr. Serkan Sağlam ilçede kurulan mobil aşı noktalarını sürekli olarak denetleyerek halkla içiçe olmaya özen gösteriyor. Bağlar’da Dr. Sağlam öncülüğünde başlatılan aşı seferberliğinde büyük bir özveri ile görev alan sağlık çalışanların Türkan Alar ve İsmet Bülent Çelebi’de vatandaşların aşı olması konusunda bilinçlendirme yapıp aşı olmak isteyen vatandaşlara da aşılarını yapıyor.

Aşı olmak kadar aşı olmaya teşvik etmenin de vatandaşlık görevi olduğunu belirten Sağlık Çalışanı Alar ve Çelebi, “Bizler Bağlar İlçe Sağlık Müdürümüz Dr. Serkan Sağlam hocamızın öncülüğünde ilçemizdeki vatandaşlarımızın aşı konusunda bilinçlenmesini ve aşı olmak isteyen vatandaşlarımızın aşılarını yapmakla görevliyiz. Gün boyu bu görevi yerine getiriyoruz, halkımızın her zaman hizmetindeyiz. Aşı hayattır, aşı sağlıklı yaşamdır sloganıyla Bağlar ilçemizde aşısız tek bir vatandaş kalmayana kadar hizmetimiz devam edecektir” dedi.

Vatandaşların aşı konusunda ve aşı olması noktasında görev alan sağlık çalışanlarına Bağlar Belediyesi Zabıtalarından Mahir Yağmur’da eşlik ederek vatandaşların aşı olması konusunda bilgilendirdi.

Bu haber 333 kez okundu.
Bağlar - 14:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.