23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Muazzez Beran Ortaokulu’nun Açılışı Gerçekleştirildi

Diyarbakır - 6 Eylül 2021 16:29 A A

Kayapınar ilçesinde Hayırsever Muazzez Beran tarafından yaptırılan 16 derslikli Muazzez Beran Ortaokulu’nun açılış töreni gerçekleştirildi.

Açılış törenine; Vali Vekili Fatih Cıdıroğlu, Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, AK Parti Kayapınar İlçe Başkanı Uğur Delidere, Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkanı Ünal Koç, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak, Hayırsever Muazzez Beran ve eşi Berat Beran, Hayırsever iş insanı Mehmet Cansız, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Açılış töreni, Bağlar Halk Eğitimi Merkezi halk oyunları ekibinin gösterisi ile başladı. İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, Hayırsever Sayın Muazzez Beran ve eşine teşekkür ederek, “Bugün burada 2021-2022 Öğretim yılını, hayırsever iş insanı Muazzez Beran Hanımefendi tarafından yaptırılan 16 derslikli Muazzez Beran Ortaokulu’nun açılışıyla yapıyoruz. Ülkemizin bütününde tüm sınıf düzeylerinde eğitim-öğretime başladığımız bu ilk günde bizler de burada bulunmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Ülkemiz genelinde olduğu gibi Diyarbakır’ımızda da artan nüfusa paralel olarak her yıl yeni okullar yapılmaktadır. Bu doğrultuda ilimiz genelinde Valiliğimizin ve Bakanlığımızın destekleriyle ilimizde proje bedeli 1 milyar TL’yi bulan 109 işe karşılık 1620 derslikli eğitim yatırımlarımızın yanında çok kıymetli hayırseverlerimiz de okul yapımına duyarsız kalmayıp ilimizde birçok okul yaptırmışlardır. Bugün ilimiz genelindeki 1732 okulumuzda 26.177 öğretmenimizle bu sene birinci sınıfa başlayacak olan 45.769 öğrencilerimizle birlikte 454.595 öğrencimiz okullarında eğitim-öğretime başlayacaktır. Hayırseverlerimizin destekleriyle açılan bu okullarda çağın gerektirdiği; bilgili, becerikli, yenilikçi, iletişime ve öğrenmeye açık, özgüven ve sorumluluk sahibi, sağlıklı, üretken ve mutlu bireyler yetiştirmek temel önceliğimiz olacaktır.  Bu okulumuz 02.02.2020 tarihinde imzalanan protokolle 16 derslik ve içerisindeki müştemilatla beraber tamamlanmış, eğitim-öğretime hazır hale getirilmiştir. Bu modern eğitim yuvasını bizlere kazandırdığı için kıymetli hanımefendi ve iş insanı Muazzez Beran Hanımefendi’ye bir kez daha huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan’ın konuşmasının ardından Muazzez Beran ve eşi Berat Beran kürsüye çıkarak katılımcılara teşekkür ettiler. Hayırsever Muazzez Beran “Diyarbakırlı olarak memleketime okul kazandırmış olmak benim 40 yıllık hayalim ve bunu başardığım için de ayrıca çok mutluyum. Okulumuzun ülkeye ve dünyaya faydalı nesiller yetiştirmesini diliyorum.” dedi. Eşi Berat Beran ise” Eskiden kız çocukları okumaz derlerdi. Bu düşünce eşimde yara açmıştı ve en büyük hayali memleketimizde bir okul yaptırmak idi. Bugün bu hayali gerçekleştirmekten gurur duyuyoruz.” dedi.

Vali Vekili Fatih Cıdıroğlu; “Bu güzel okulumuzu ilimize kazandırdıkları için hayırseverlerimize teşekkür ederim. Geleceğimize yapılan yatırım en önemli yatırımdır. Hayırseverlerimizin yaptırdıkları bu okullar aynı zamanda toplumla kucaklaşma vesilesi, toplumla sevgi bağı oluşturma vesilesidir.” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Vekili Fatih Cıdıroğlu, Muazzez Beran’a Onur Belgesi takdim etti. Muazzez Beran ve eşi Berat Beran; Vali Vekili Fatih Cıdıroğlu’na, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan’a, yapımda emeği geçen Hayırsever İş İnsanı Mehmet Cansız’a ve okulun yapımını üstlenen mühendislere teşekkür plaketi takdim etti.

Plaket takdim edildikten sonra protokol tarafından okulun açılış kurdelesi kesildi ve Hayırsever Muazzez Beran tarafından ilk ders zili çalındı. Katılımcılar sınıfları tek tek gezerek incelemelerde bulundu. Okulda yapılan incelemelerin ardından derslerin başladığı sınıfları da ziyaret eden katılımcılar, öğrencilerle bir süre sohbet ettikten sonra tören son buldu.

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 563 kez okundu.
Diyarbakır - 16:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.