28° Açık
  • EURO 6.32
  • DOLAR 5.73

Muhtar Karahanlı, SYDV heyetine seçildi…

Bağlar - 28 Aralık 2017 13:09 A A

Diyarbakır Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mahalle Muhtarları Mütevelli Heyet Seçimi yapıldı. 140 muhtarın oyun kullandığı seçimde, Kayapınar İlçesi’ne bağlı Kaldırım Mahalle Muhtarı İbrahim Halil Karahanlı 52 oy ile Mütevelli Heyetine seçildi. Heyete seçilen Karahanlı, kendine oy veren vermeyen herkese teşekkür etti.

3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunun 7. Maddesinde düzenlenen “il dahilindeki köy ve mahalle muhtarlarının, Valinin çağrısı üzerine yapacağı toplantıya katılanların salt çoğunluğu ile kendi aralarında seçecekleri birer üye görev yapar… (Ek fıkra: 20/02/2014- 6525/18 md.)….İl veya ilçe sınırları içerisinde köy bulunmaması halinde, köy muhtarı yerine bir mahalle muhtarı daha mütevelli heyetince görev yapar” Hükmüne istinaden 2018 yılında Vakıf Mütevelli Heyetinde görev alacak iki mahalle muhtarının seçimi yapıldı.

Fatih İmam Hatip Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda düzenlenen seçimde, Kayapınar, Bağlar ve Yenişehir’den 3, Sur İlçesinden de 2 olmak üzere 5 muhtarın aday oldu. 152 muhtarın oy kullandığı SYDV Mahalle Muhtarları Mütevelli Heyet seçiminde aday olan Kayapınar İlçesi Kaldırım Köyü Muhtarı İbrahim Halil Karahanlı, 52 oy ile seçildi.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mahalle Muhtarları Mütevelli Heyetine seçilen İbrahim Halil Karahanlı, kendini oy verenlere teşekkür etti.

Bu haber 378 kez okundu.
Bağlar - 13:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.