19° Açık
  • EURO 6.52
  • DOLAR 5.77

Muhtar Topdemir: ‘İddialar gerçek dışıdır’

Diyarbakır - 12 Mart 2019 18:18 A A

Sur İlçesinin Yasaklı Mahallesi olan Cemal Yılmaz Mahallesi Muhtarı Koçero Topdemir, Bazı Sur mağdurlarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Diyarbakır mitingi öncesi AK Parti Sur ilçe teşkilatından gelen mesajda kira yardımlarının ödeneceğinin belirtildiğini ancak paranın hesaplarına yatırılmadığına yönelik yapılan haberle ilgili açıklama yaptı.

“İDDİALAR GERÇEK DEĞİL”

Bazı Sur mağdurlarının kandırıldığına yönelik ortaya atılan iddiaların gerçeği yansıtmadığını ifade eden Muhtar Topdemir, “Son 4 ayın kira yardımını toplu olarak aldık. Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğü, ilk günden itibaren Sur’un yasaklı mahallelerindeki ev sahipleri ile ilgili yaptığı anlaşmada; eğer Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile bir anlaşma yapmışsanız, evinizi başkasına satmışsanız ve adresini Sur dışına almışsanız kiranız kesilecektir” denilmişti. Bu uygulama ilk günden bu yana devam ediyor. Kira yardım ücreti almayanların hepsinin bu nedenlerden dolayıdır. Yoksa öyle iddia edildiği gibi bir mağduriyet yoktur” dedi.

“KASITLI BİR DURUM YOK, OLAMAZ”

Kendisi de bir sur mağduru olması hesabıyla, Sur mağdurlarına yönelik kasıtlı bir durumun olduğuna inanmadığının altını çizen Topdemir, “Kasıtlı bir durum yoktur. Bizde 4 aydan bu yana kira almıyorduk. Konuyu Sur Belediye Başkan adayı Şafak Yontürk’e ilettik. Sayın Yontürk de bizi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile görüştürdü. Ve görüşme sonrası çok kısa bir sürede kira yardım ücretlerimizi almamızı sağladı. Bu girişimlerinden dolayı Sayın Yontürk şahsında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Mağdur insanlara derman oldular. Yapılan haberde konuşan vatandaşların tavırları gerçekten samimiyetsizliğin dışında bir şey değildir. Şartları oluşanların kira yardımları yapıldı, oluşmayanlara da yapılmadı. Olay bu kadar nettir. Burada insanları karalamanın da bir anlamı ve mantığı yoktur” diye konuştu.

Bu haber 1116 kez okundu.
Diyarbakır - 18:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.