Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Öger: ‘ Alkol, Yeni yıl mutluluğunuzu bozmasın’

Diyarbakır - 30 Aralık 2018 18:51 A A

Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği Başkanı Yahya Öger, yılbaşı kutlamalarında alkolün istenmeyen sonuçlara yol açtığını belirterek, “Yeni yıla sevdiklerimizle sağlıklı girmenin mutluluğunu alkol bozmasın” dedi.

Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği Başkanı Yahya Öger, yeni yıl kutlamalarıyla ilgili açıklama yaptı.

Yılbaşı kutlamalarında alkolün istenmeyen sonuçlara yol açtığını taciz, trafik kazaları şiddet olaylarına karışma olduğu gibi alkole bağımlı olmamın sürecini de başlattığına işaret eden Öger, “Kutlanan yılbaşı maalesef alkolün bolca tüketildiği gençlerin tamamen bir özenti uğruna geleceğini ateşe verdiği zamanlar olmuştur. En masum yılbaşı partilerinde bile sigaranın bolca tüketildiği gerçeğini unutmamak lazımdır. Alkol alarak kontrolünü kaybeden kişiler kendileri ve çevreleri için tehdit oluşturuyor.‘’ dedi.

‘’2018 YILINDA FARKINDALIK ETKİNLİKLERİ YAPTIK”

Öger, 2018 yılında  bu konuda farkındalık yaratmak için etkili çalışmalar yaptıklarını vurgulayarak, “Yeni yıl eğlencelerinin yanlış bir anlayışla alkolle birleşmesine ve bu birleşmenin görünür, görünmez, kısa ve uzun vadeli çok sayıda zarara yol açmasına karşı durduk. Yeni yıla girmenin mutluluğu, alkol tüketimi nedeniyle kabusa dönüşmesin. Alkol, bir kadehi bile sağlık riskleri barındıran toksik bir maddedir. DSÖ, sağlık açısından alkol kullanımında güvenli bir alt sınırın olmadığını belirtiyor. Yeni yıla sevdiklerimizle sağlıklı girmenin mutluluğunu alkol bozmasın. Yılbaşı kutlamalarında alkol nedeniyle istenmeyen sonuçlar ortaya çıkıyor. Bu tehlikeye karşı farkındalık kazanalım, duyarlı olalım” diye konuştu.

‘’MİLLÎ DE OLSA SANS OYUNLARI EMEK SÖMÜRÜSÜ HAYAL YIKICIDIR’’

Milli de olsa şans oyunlarının emek sömürüsü ve hayal yıkıcı olduğunu vurgulayan Öger, ‘’Özellikle yeni bir yılı karşılama zamanlarımda daha çok reklamı yapılarak satılan ve maalesef başına Milli kelimesi getirilerek yasallık kazandırılan kumarın, en yaygın halı olan piyango maalesef meşrulaştırılmaya çalışmaktadır. Şans oyunlarının gelecek nesillere kumar bağımlılığı gidişatına vesile olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Milli kelimesinin konulması alkolde nasıl helallik kazandırmıyor ve sağlıklı kılmıyorsa oyunlarının başıma milli kelimesinin gelmesi zararsız kılmaz. 2019 yılının Dünyanın her yerinde özellikle Ortadoğu coğrafyasında, ülkemize. Milletimize. Sağlık. Sıhhat. afiyet ve her türlü kötü alışkanlıklardan arındırılmış bir hayat sürmeye vesile olması temenni ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

Bu haber 1076 kez okundu.
Diyarbakır - 18:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.