28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Öğrenciler Cahit Sıtkı Tarancı’yı andı

Diyarbakır - 14 Ekim 2020 10:53 A A

Büyükşehir Belediyesi Bilgi Evi öğrencileri, Diyarbakır’ın yetiştirdiği önemli şairlerinden biri olan Cahit Sıtkı Tarancı’yı unutmayarak, ölüm yıldönümünde anma programı düzenledi.

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’na bağlı Bilgi Evi öğrencileri, Diyarbakır’ın önemli şairlerinden biri olan Cahit Sıtkı Tarancı’yı ölüm yıldönümünde andı. Yazar ve Şairler Kulübü’nün organize ettiği etkinlikte öğrencilere eğitmenler eşlik etti. Anma programı ilk olarak Bilgi Evi’nde gerçekleşti. Öğretmenler, öğrencilere kentin önemli sanat adamlarından olan Cahit Sıtkı Tarancı’nın yaşamı ve yapıtlarıyla ilgili aktarımlarda bulundu. Bilgilendirmenin ardından öğrenciler Tarancı’nın şiirlerini okudu.

ÖĞRENCİLER CAHİT SITKI TARANCI MÜZESİ’Nİ GEZDİ

Bilgi Evi’nde gerçekleşen bilgilendirme sonrası öğrenciler Cahit Sıtkı Tarancı’nın Diyarbakır’da yaşadığı dönemlerde yaşam alanı olan evini ve şu an Sur ilçesinde müze olarak kullanılan yerleşim yerini gezerek şairi daha yakından tanıma imkânı yakaladı.

Bu haber 792 kez okundu.
Diyarbakır - 10:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.