Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Öğrencilerin kafasına vuran öğretmene suç duyurusu

Diyarbakır - 8 Ekim 2021 15:18 A A

Maske takmadığı gerekçesiyle çocuklara ‘gerizekalı’ diyerek kafalarına vuran öğretmenden şikayetçi olundu. Çocukların ailesi benzer olayların yaşanmaması için öğretmene ceza verilmesini istedi.

Olay, 4 Ekim’de merkez Kayapınar ilçesindeki Prof. Dr. Fuat Sezgin Ortaokulu’nda yaşandı. İddiaya göre, 4. sınıf öğrencisi Ecrin Ö., ders arasında teneffüste koridorda arkadaşı Asya K. ile birlikte oyun oynadı. Bu sırada koridorda maske takmadığı gerekçesiyle nöbetçi öğretmen tarafından ‘Maskeniz nerede geri zekalılar’ denilerek kafalarına vuruldu. Çocuklar durumu sınıf öğretmenlerine söyledi ancak bir sonuç alamadı. Ecrin Ö.’nün ailesi çocuklarının durumu kendilerine anlatmasının adından okul yönetimiyle görüşüp yaşananları aktardı. Daha sonra darp raporu alarak olayı gerçekleştiren öğretmen hakkında suç duyurusunda bulundu.

Baba Uğur Ö., “Kızlar bu vurulma durumunu öğretmenlerine anlatıyor. Bize ilettiler bu durumu daha sonra. Okul müdürüne gittik, kendisi yoktu. Yardımcısı olduğunu düşündüğüm kişiyle kamera kayıtlarına baktık beraber. Bana gösterdikleri açıda tam olarak görünmese de kafalarına sert şekilde vurulduğu belli oluyor. İkisi de kafalarını tutarak sınıfa doğru gidiyorlar. Yanımızdaki kişi o öğretmeni aradı. Öğretmenin söyledikleri ise ‘Tuvaletin olduğu noktada maske takmadıkları için kafalarına tıkladığı’ oldu. Bu durumu kabul etmediğimizi ve sert şekilde kafalarına vurduğunu öğrendiğimizi söyledik. Çocukların beyanı da bu şekildeydi. Gidip darp raporu aldık. 155 polis merkezini arayıp şikayetçi olduk. Aynı zamanda, valilik, CİMER ve Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şikayet ve darp raporunu sunduk. Çocuğu geleceği açısından hayatında zarar ve iz bırakacak bir anı oluşturduğundan dolayı bu ve benzeri olayların yaşanmaması için öğretmenin gerekli idari cezayı almasını istiyoruz” dedi.

ECRİN Ö.: AĞLAYARAK SINIFA GİTTİK

Öğretmeni tarafından kafasına vurulan 4. sınıf öğrencisi 10 yaşındaki Ecrin Ö. ise arkadaşıyla beraber oyun oynarken nöbetçi öğretmenin kafasına vurduğunu söyledi. Çocuk, “‘Maskeniz nerede geri zekalılar’ dedi. Biz de ağlayarak sınıfa gittik. Öğretmenimize söyledik, o da ‘ben hallederim’ dedi. Sonra eve geldiğimde anneme ve babama söyledim. Babamla birlikte okula gittik. Okulda ne konuşulduğunu bilmiyorum. Bana vurup ‘Maskeniz nerede geri zekalılar’ dediği için kırıldım ve kırgınım” diye konuştu.

Kaynak: DHA

Bu haber 423 kez okundu.
Diyarbakır - 15:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.