26° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Öğretmenler, akıl ve zekâ oyunlarını öğreniyor!

Diyarbakır - 7 Ocak 2020 11:15 A A

Tüm Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu(TAZOF) tarafından 1. Derece Zekâ Oyunları Öğreticiliği konusunda eğitim verildi.

2 gün süren eğitimde, Gürbüz İlkokulu’nda bulunan 21 öğretmene TAZOF tarafından eğitim sisteminde önemli yer tutan eleştirel düşünme, yaratıcı düşünme, problem çözme, stratejik düşünme, tümdengelim ile tümevarım vb. birçok alana hitap eden Akıl ve Zekâ Oyunları eğitimi verildi.

Gürbüz İlkokulu müdürü ve öğretmenlerinin girişimiyle, Tüm Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu (TAZOF) tarafından 4-5 Ocak tarihler arasında 1.Derece Zekâ Oyunları Öğreticiliği kursu Diyarbakır‘da bulunan bir eğitim kurumunda yapıldı.

2 gün süren Kursa Gürbüz İlkokulundan 21 öğretmen katılım sağlarken, eğitim sisteminde önemli yer tutan ‘Eleştirel Düşünme, Yaratıcı Düşünme, Stratejik Düşünme, Problem Çözme, Tümdengelim ve Tümevarım vb.’ birçok öğrenme alanına hitap eden Akıl ve Zekâ Oyunları Eğitimi başarıyla tamamlandı.

Eğitim boyunca okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde 39 Akıl ve Zekâ Oyununun öğretimi gerçekleştirildi. Gürbüz İlkokulu Müdürü Şeyhmus Boz, günümüzde büyük bir sorun teşkil eden teknoloji bağımlılığı ve çocukların sanal ortamlarda zamanlarını harcadığını bu durumun eğitime yansımalarının olumsuz olduğunu belirtti. Boz; “Bu eğitimle öğrencilere oyun tabanlı öğrenme başta olmak üzere öğrenme yaklaşımları açısından fark yaratacaktır. Öğretmenlerimiz, sınıf ortamında farklı zeka oyunlarıyla öğrencilerin ilgisini yüksek tutacak. Ayrıca Şubat ayında Tazof tarafından ilimizde düzenlenecek olan ‘Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası’nda öğrencilerimizi hazırlamakta fayda sağlayacaktır” dedi.

Bu haber 589 kez okundu.
Diyarbakır - 11:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.