29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Okul Öncesi öğretmeninden eğitime destek projeleri

Diyarbakır - 6 Haziran 2021 13:12 A A

Okul öncesi öğretmeni Fatma Pamuk Tufan, Okul öncesi kitapların çocuk gelişimi üzerinde olumlu etkilerinin bilimsel olarak kanıtlanmasını şiar edinerek, ‘Kitabım Kitabın olsun’ projesi çerçevesinde Diyarbakır’daki köy ve ilçe okullarına bin adet kitap yardımında bulundu.

Diyarbakır’da öğretmenler eğitime katkı ve destek sunmak amacıyla kendi imkan ve gayretleri doğrultusunda girişimlerde bulunuyor.

Bu öğretmenlerden sadece biri olan Okul öncesi öğretmeni Fatma Pamuk Tufan, Her yıl çocukların yüreklerine dokunacak çeşitli kitap projeleri hazırlıyor.

Tufan, Okul öncesi dönemde kitapların çocuk gelişimi üzerinde olumlu etkilerinin olduğu bilimsel olarak da kanıtlandığını ifade ederek, “Bu düşünceyi sonuna kadar savunan bir eğitimci olarak her yıl çocukların yüreklerine dokunacak çeşitli kitap projeleri yapıyorum. İlk olarak Kitabım Kitabın Olsun projesi ile Diyarbakır’daki köy ve ilçe okullarına 1000 adet kitap yardımında bulundum. Pandemi döneminde 11 okul öncesi öğretmeni arkadaşım ile birlikte çocukların bilişsel alanda gelişimlerine büyük katkı sağlayacak, içerisinde tarihimizi, kültürümüzü, değerlerimizi tanıyarak öğrenebilecekleri çeşitli etkinliklerin olduğu bir çalışma kitabı hazırladık. Türkiye’nin ilk erken çocukluk edebiyat dergisi olan ve 81 ilde temsilcisi bulunan ve bir eTwinning projesi olan Lokum dergimiz her ay yeni sayısı ile ücretsiz bir şekilde dijital ortamda tüm çocuklarımıza öğretmenlerimiz aracılığı ile ulaştırılmaktadır” dedi.

Bu haber 694 kez okundu.
Diyarbakır - 13:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.