11° Kapalı
  • EURO 6.79
  • DOLAR 6.18

Okullar yöneticilere zimmetleniyor!

Diyarbakır - 4 Eylül 2019 14:49 A A

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer, 2019-2020 eğitim öğretim yılı faaliyet raporunu açıkladı.

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlenen toplantıya Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer, İl Milli Eğitim Müdür yardımcıları, yöneticiler ve basın mensupları katıldı.

Toplantıda Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2019-2020 faaliyet raporu açıklandı. 5 başlık altında açıklanan raporda, akademik durum, insan kaynakları, destekleme ve yetiştirme kursları düzenlemesi, meslek ve teknik okulların üretim kabiliyeti hayata geçirilmesi ve 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı projeleri başlıkları yer aldı.

“İLDE 20 YÖNETİCİMİZİN HER BİRİNE 20 OKULU ZİMMETLİYORUZ”

Toplantıda konuşan Doç. Dr. Taşçıer, Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve kent genelinde bulunan bütün okul müdürleri ile beraber çalışmalar sürdürdüklerini söyledi.

Doç. Dr. Taşçıer, “LGS eylem planında, özellikle hafta sonu kurslarımızın okullarımızda müdürlerimizin kontrolü ve şube müdürlerimizin denetimi ile çok sıkı takip edeceğiz. İlde 20 yöneticimizin her birine 20 okulu zimmetliyoruz, hazırladığımız rehberlik ve izlenimi yönetmesi doğrultusunda raporlayacak. Yöneticilerimiz baskın türü olmayıp denetlemenin sağlıklı olması için ve ortamında daha sağlıklı denetlememiz için bunu yapacağız. Habersiz öğretimin olduğu günlerde gidecek, okulların öğretmen odasından lavabolarına kadar denetimler titizlikle yapılacak. İlimiz Avrupa Birliğinin desteklediği çeşitli projelerde son derece geri. Diyarbakır valimizin talimatı ve desteği ile üniversite iş birliği ile ilk defa ilimizde bilim fuarına ev sahipliğini yapmak istiyoruz. Eğer bunu başarabilirsek Diyarbakır için, proje eksenli fuarlar, festivaller ve yarışmalara Diyarbakır’ın ev sahipliği yapmasını istiyoruz” dedi.

Taşçıer daha sonra okullardaki sıkıntılardan bahsederek çözüm üreteceklerini aktardı.

Program daha sonra soru cevap şeklinde devam etti.

Bu haber 808 kez okundu.
Diyarbakır - 14:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.