15° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Önder-Den İmam Hatiplere Yüz bin Kitap

Diyarbakır - 1 Mart 2021 09:59 A A

Diyarbakır Önder İmam Hatipliler Derneği, Deniz Feneri Derneği’nin destekleriyle Diyarbakır’daki İmam Hatip okullarına yüz bin adet kitap bağışında bulundu.

Diyarbakır’ın 17 ilçesinde bulunan tüm İmam hatip ortaokul ve liselerinde okuyan öğrencilere dağıtılan kitaplar sayesinde bu okullarda eğitim gören öğrencilerin kaynak ve yardımcı kitap sıkıntısı giderildi.

Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Sirac Öztoprak, amaçlarının bu okullarda okuyan öğrencilerin geleceğe hazırlanırken kaynak sıkıntısı çekmemesi olduğunu ifade ederek, “Ayrıca öğrencilerimizin yanlarında olduğumuzu hissetmesidir. Buradan kaynak kitapların temininde katkı sunan Deniz Feneri Derneğine de hassaten teşekkür ediyoruz. Bu kitapların şehrimiz öğrencilerine kazandırılmasındaki katkıları bizim için çok değerli olmuştur. Derneğimiz, İlimizde bulunan 17 ilçedeki 175 İHO ve AİHL okulumuzun 40.000’e yakın öğrencilerine verilmek üzere, Önder ve Deniz feneri aracılığı ile 100.000 civarında Yardımcı ders kitabları, TYT AYT temin etmiş ve okullarımıza teslimatını yapmıştır. Sahabeler şehrinin evlatlarını unutmayan ÖNDER Genel Merkezimizin desteklerine ve Deniz Feneri Derneğine teşekkür eder, hayırlı hizmetlerde üstün başarılar dileriz” ifadelerini kullandı.

Dağıtım işlerini üstlenen Dernek Başkan yardımcısı Fuat Ezgin ise, kendilerine ulaşan kitapları öğrenci ulaştırmak için ciddi bir çaba sarf ettiklerine işaret ederek, “Çok şükür getirdiğimiz kaynak eserler ilimizin dört bir yanına dağıtılmış oldu. Faydalı olmasını diliyoruz. Amacımız bu şehrin eğitimine katkı sunmaktır” dedi.

Bu haber 541 kez okundu.
Diyarbakır - 09:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.