32° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Ortadoğu Koleji TEMA Vakfı Gönüllüsü oldu

Diyarbakır - 14 Ocak 2020 15:31 A A

Her fırsatta doğa adına çalışmalar yaptıklarını ve benzer çalışmalarda yer alacaklarını söyleyen Ortadoğu Koleji Müdiresi Meral Kaya, öncülüğünde TEMA Vakfı gönüllüsü olundu.

Diyarbakır Ortadoğu Koleji, anaokulu, doğa için yapılan çalışmalarında dur durak demeden devam ediyor. Diyarbakır geneli çevre, doğa ve yaşanılacak yarınlar adına öğrencileri ve öğretmenleriyle beraber elinden gelen tüm desteği vermeyi sürdürüyor.

‘DOĞA İÇİN HAREKETE GEÇ GÖNLÜNÜ VER’

Çalışmaların ilk startını veren Ortadoğu Koleji, öğrenci ve velilerle birlikte TEMA Vakfı Kayapınar İlçe Sorumluluğu işbirliğiyle fidan dikme etkinliği gerçekleştirmişti. TEMA Vakfı Kayapınar İlçe Sorumlusu Nujen Balta’nın “Doğa İçin Harekete Geç Gönlünü Ver” söylemlerimden sonra Ortadoğu Koleji Anaokulu harekete geçti. 5 Aralık Dünya Gönüllüler Gününün ardından Ortadoğu Koleji, TEMA Vakfı sistemi üzerinden gönüllülük kaydı yapmaya başladı.

“DİĞER OKULLARINDA YAŞANABİLİR BİR DOĞA ADINA HAREKETE GEÇMELERİNİ İSTİYORUZ”

Okul Müdiresi Kaya, okul olarak her zaman destekte bulunacaklarını belirtirken, TEMA Vakfı Kayapınar İlçe Sorumlusu Nujen Balta ise Kayapınar bölgesinde içindeki diğer okullarında yaşanılabilir bir doğa adına harekete geçmelerini istediğini ifade etti.

Bu haber 627 kez okundu.
Diyarbakır - 15:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.