29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Ortaokul ve Lise öğrencilerine yönelik ödüllü kitap okuma yarışması

Diyarbakır - 1 Temmuz 2021 09:02 A A

Dicle İlim İrfan Gençlik ve Yardımlaşma Derneği tarafından, Diyarbakır Şehit Halit Gülser Proje İmam Hatip Ortaokul ve lise öğrencileri arasında ödüllü kitap okuma yarışması gerçekleştirdi. Yarışma sonucunda dereceye giren öğrenciler para ödülü ile ödüllendirilecek.

Dicle İlim İrfan Gençlik ve Yardımlaşma Derneği tarafından, pandemi sürecinde eğitim ve öğretimden uzak kalan öğrencilerin moral ve motivasyonlarını sağlamak ve kitap okuyarak pandemi sürecini fırsata dönüştürmek amacıyla Ödüllü kitap okuma yarışması düzenlendi.

Diyarbakır Merkez Kayapınar ilçesindeki Şehit Halit Gülser Proje İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesinde öğrenim gören öğrencilere yönelik düzenlenen kitap okuma yarışması yoğun ilgi gördü. Yarışmada, Ortaokul öğrencilerine ‘Tarihe Yolculuk’, Lise öğrencilerine de ‘Öyle Bir Rahmet ki’ adlı kitapları okutuldu.

Yarışma sonucunda ortaokul ve lise öğrencileri arasında dereceye giren birinciye bin 500, ikinciye bin 250, üçüncüye bin lira, dördüncüye 750 ve beşinciye ise 500 TL ödül verilecek.

Bu haber 699 kez okundu.
Diyarbakır - 09:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.