11° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

OSB Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Odabaşı istifa etti

Diyarbakır - 16 Eylül 2020 11:35 A A

3 yıldan bu yana Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten iş insanı Aziz Odabaşı istifa ettiğini açıkladı.

Yaptığı yazılı açıklamada, yaklaşık 3 yıldan beri Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttüğü Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’ndeki görevinden ve yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettiğini ifade eden Odabaşı, “Görevim süresince, Diyarbakır Valiliği ve Diyarbakır Valimiz sayın Münir Karaloğlu’ndan gerekli olan destekleri gördüm. 2018 yılında yapılan seçim ve hemen ardından yapılan müteşebbis heyet toplantısı ile yönetim kurulu başkanlığına oybirliğiyle seçildim. 3 yıl boyunca görevimi layıkı ile yerine getirmeye çalıştım. Bu konuda takdir başta OSB sanayicileri ve sonrasında Diyarbakır kamuoyunundur” diye konuştu.

“SANAYİCİLERİN MENFAATLERİ DOĞRULTUSUNDA GÖRÜŞ AYRILIKLARI OLUŞTU”

İş insanı Odabaşı, son zamanlarda OSB yönetim kurulu üyeleriyle arasında, sanayicilerin menfaatleri doğrultusunda görüş ayrılıkları oluştuğunu hatırlatarak, “Gündeme aldırdığım aşağıdaki konu başlıkları, her toplantısında aleyhte görülerek, olumsuz kararlar verildi. Bu konuların dışında daha bir çok konuda OSB yönetim kurulu üyeleriyle görüş ayrılıkları yaşadım” dedi.

GÜNDEME GETİRDİĞİ HALDE KABUL GÖRMEYEN KONULAR

Odabaşı, Gündeme getirdiği halde kabul görmeyen konu başlıklarını şöyle sıraladı:

“-Arsa tahsisleri için sanayicilerin arsa tahsis taleplerinin reddi.

-Sanayicilerin elektrik sorunlarının çözümü ile ilgili yapılan teklifin reddi.

-URGE (Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi) hakkında tarafımdan yapılan teklifin reddi.

-Yürütülen URGE projesinin iptali.

-Organize Sanayi Sanayicileri ile Diyarbakır tacir ve esnafları arasında yapılacak işbirliği ve kordinasyona dair gerişiminin reddedilmesi.

-Dış ticaret konulu dijital ortamda portal kurulması talebinin reddi.

-Organize sanayi Sanayicileri ile kurulan kucaklayıcı bağın ve hizmet odaklı anlayışın yönetim kurulunun bir kısım üyelerince benimsenmemesi”

Yönetim kurulu üyelerinin olumsuz oy kullanmalarından kaynaklanan engellemeleri nedeniyle; 2018 yılından beri şerefle yürüttüğü Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevimden istifa ettiğini bir kez daha dile getiren Odabaşı, “Hizmet anlayışım gereği hizmet üretilmeyen bir organda yer işgal etmenin ve bu konuda ısrar etmenin doğru olmadığını düşünüyorum. Hizmet etme alanımızın genişlemesi ve Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi sanayicilerinin hak ettiği hizmetlere kavuşabilmesi için yönetim kurulu üyeliğinden de istifa ediyorum. Yüreği yeten tüm yönetim kurulu üyelerini de istifaya davet ediyorum. Olağanüstü müteşebbis heyet toplantısının yenilenmesi ile önümüzün açılması önerisinde bulunuyorum. Diyarbakır sanayicisine ve OSB’ye hizmet etmeyi bırakmayı düşünmüyorum. Bu nedenle talep olması halinde, yeni seçilecek bir yönetim kurulunda seve seve görev almaya hazır olduğumu da belirtmek istiyorum. Kamuoyuna saygı ve sevgilerimle; gereğini Müteşebbis Heyetimize ve kamuoyuna saygı ile sunarım” ifadelerini kullandı.

Sait BAYRAM

Bu haber 1806 kez okundu.
Diyarbakır - 11:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.