12° Açık
  • EURO 6.75
  • DOLAR 6.16

OSB’nin 6 milyon liralık projesi kabul edildi

Diyarbakır - 25 Ağustos 2019 21:04 A A

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB), 3’üncü etap su ihtiyacının karşılanması amacıyla hazırlanan “Cazibe Merkezi Destekleme Programı” Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından kabul edildi.

OSB tarafından, 3’üncü etap su ihtiyacının karşılanması amacıyla 5 milyon 942 bin 463 liraya mal olacak Cazibe Merkezi Destekleme Programı’nın, Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından kabul edildiğini duyurdu.  “267 fabrikanın bulunduğu Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’nde 3’üncü etabında, alt yapı çalışmaları tamamlanarak, buradaki fabrikaların üretime başlamasının ardından, OSB yönetimi olarak özellikle bu fabrikaların su ihtiyacını karşılamak üzere hazırladığımız Cazibe Merkezi Destekleme Programı (CMDP) projesi, Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından kabul edildi” denilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Projenin fizibilite çalışmalarının hazırlanması, sunumu ve kabul edilmesi sürecinde katkılarını esirgemeyen Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’na teşekkürlerimi arz ediyorum. Toplam 5 milyon 942 bin 463 liraya malolacak proje çalışmalarına önümüzdeki günlerde başlayacağımızı kamuoyuna, sizin aracılığınızla duyuruyoruz. Ayrıca OSB’lerin daha verimli ve aktif üretimle birlikte özellikle ihracata yönelik çalışma içerisinde olması, OSB alanında bulunan fabrikaların gelişimi için hayati önem taşır. Zira fabrikalarda üretilen ürünlerin kısa sürede taşınabilmesi, zamanında adrese ulaşması çok önemlidir. OSB alanında yakın sürede tamamlanan ve devam eden yatırımlarımız da var. OSB 2 ve 3. etap arasında başlattığımız yol yapım çalışmaları büyük bir özveriyle devam ediyor. Yine 3. etap için gerekli olan su sorunun giderilmesi konusu da bizim için elzemdir. Bu konuyla ilgili olarak da yerel yöneticilerimizle yaptığımız görüşmeler karşılık bulmuş ve sorunun çözümü için fizibilite çalışmaları başlatılmıştır. Ayrıca OSB 3. etap su deposu tamamlanırken, deneme su tutma işlemleri devam ediyor. Ayrıca OSB arıtma tesisimizin yapım çalışmaları da aynı özveriyle devam ediyor. Doğalgaz kullanımı konusunda da başlattığımız çalışmalar kısa sürede tamamlanarak, fabrikalarda kullanılmasına başlanmıştır. Lojistik destek olarak da demiryolu hattının OSB bağlantısı için yaptığımız görüşmeler olumlu yönde devam ediyor. Tüm bu yatırımların tamamlanması veya çalışmalarının olumlu yönde devam etmesi,, Diyarbakır Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’nun verdiği desteklerle oldu. Hem, OSB Müteşebbis Heyeti Başkanımız hem de Valimiz olarak sayın Hasan Basri Güzeloğlu’nun katkılarıyla tamamlanan çalışmalar, kentin ekonomisine de olumlu olarak yansımıştır. Diyarbakır’a atandığı 2017 yılından bu yana Valimiz sayın Hasan Basri Güzeloğlu, göreve başladığı ilk günden beri OSB Müteşebbis Heyeti Başkanı olarak, Diyarbakır ekonomisine çok büyük katkıları ve hizmetleri olmuştur. Başta 1. ilave OSB alanının altyapı çalışmaları, 2. ilave OSB alanının yer seçimi ve imar çalışmaları ile ilimiz ekonomisine çok katkı sağlayacağı aşikar olan arıtma tesisini OSB’mize kazandırılması noktasında gerek yerel, gerekse de bakanlıklar düzeyinde çok büyük katkıları olmuştur. Her zaman OSB’mizde bulunan tüm sanayicilerimizin yanında olmuş, ortaya çıkan aksaklık, sorun ve sıkıntıların çözümü konusunda da gereken yardımlarını esirgememiştir.”

Bu haber 962 kez okundu.
Diyarbakır - 21:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.