31° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Oto Center Sitesi sular altında kaldı

Diyarbakır - 18 Mart 2020 17:44 A A

Diyarbakır Yenişehir ilçesinde bulunan Oto Center sular altında kaldı. Dün akşam saatlerinde başlayan dolu yağışı sonrası etkisini arttıran sağanak yağış sabaha kadar sürdü. Kent merkezinde birçok ev ve işyeri sular altında kaldı.

Yağıştan kaynaklı su baskınlarının yaşandığı bir adres de Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde bulunan Oto Center oldu. Oto Center’da bulunan yaklaşık 30 dükkanda su baskınları yaşandı. Altyapının yetersiz kaldığı Oto Center Sitesi’nde dükkanları sular altında kalan vatandaşlar büyük mağduriyet yaşadıklarını dile getirdi.

Sabah saatlerinden beri DİSKİ’yi aradıklarını ancak saat 15:30 itibariyle DİSKİ’nin henüz bölgeye ulaşmadığını belirten esnaflar DİSKİ’ye tepki gösterdi. Esnaflar kendi imkanlarıyla suları tahliye etmeye çalıştı.

‘EN UFAK BİR YAĞMURDA 25-30 DÜKKANIMIZ SULAR ALTINDA KALIYOR’

Oto Center Sitesi Başkanı Mehmet Dönmez,  yağışlardan kaynaklı sular altında kalan dükkânlardaki mağduriyete ilişkin, “Esnaflar olarak vergilerimizi ödüyoruz ama hizmete gelince bir şey yok. Gerçekten esnaf zor durumda. En ufak bir yağışta dükkanlarımızı su basıyor. Araçlarımız su içinde. Birçok esnaf dükkanının kapatıp gitmek zorunda kaldı. Sabah 9’dan beri DİSKİ’yi arıyorum ama maalesef bir geri dönüş sağlanmadı. Size döneceğiz, Diyarbakır’ın yarısında sorunlar var deyip bizi oyalıyorlar. DİSKİ’nin buna bir el atması, çözüm bulması lazım. En ufak bir yağmurda 25-30 dükkanımız sular altında kalıyor” diye konuştu.

‘BÖYLE BİR REZALET HİÇ YOK’

Oto Center esnaflarından Abdülnasır Batmaz, “Her yağmurda bu sorunu yaşıyoruz. Araçlarımız, dükkanlarımız sular altında kaldı. Sabahtan beri DİSKİ’yi aradık ama öğleden sonrayı geçmesine rağmen hala gelmediler. Sürekli bizi oyalıyorlar; ha 10 dakika ha yarım saat diye ama hala gelemdiler. Şuan çok mağduruz. Sabahtan beri biz perişan olduk burada. Her yağmurda böyle oluyor. Hep iletmişiz, Başkanımız 40 sefer dilekçe yazmış bir türlü gelmiyorlar. 4-5 yılda bir sefer gelip hizmet yapıyorlar, sonra yapacak bir şey yok. Gidiş o gidiş, gelen yok giden yok. Şuan araçlarım içeride çıkaramıyorum, çıkarsam daha çok mağdur olacağım. Böyle bir rezalet hiç yok. Ne yapacağız bilmiyoruz” diye mağduriyetini dile getirdi.

DİSKİ GEÇ GELDİ

Esnafların mağduriyetlerini dile getirdikten bir süre sonra Oto Center Sitesi’ne DİSKİ Ekipleri geldi. Rögar kapaklarını açan ekipler biriken suların tahliyesine başladı. Ekiplerin geç gelişine esnaflar tepki gösterdi. Esnaflar, sabah saatlerinden beri beklediklerini, DİSKİ’nin ise ancak 15:45 civarında su baskınının yaşandığı  siteye ulaşabildiğini ifade ettiler.

Kaynak: Tigris Haber

Bu haber 312 kez okundu.
Diyarbakır - 17:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.