27° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Özel Ergani Düşünür Koleji kabul sınavına yoğun ilgi!

Diyarbakır - 8 Ocak 2020 19:54 A A

Özel Ergani Düşünür Koleji’nin hafta sonu düzenlediği okula kabul ve bursluluk sınavına öğrenciler ve veliler yoğun ilgi gösterdi. Ergani’de eğitim gören 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerinin katıldığı sınav, Ergani Düşünür Koleji kampüsünde yapıldı. Düzenlenen organizasyon ile ilgili açıklama yapan Özel Ergani Düşünür Koleji Kurucu Müdürü Coşkun Yaşar, sınava bin 750 öğrencinin katıldığını açıkladı.

Diyarbakır’ın Ergani İlçesi’ndeki Özel Düşünür Koleji’nin hafta sonu düzenlediği kabul sınavına öğrenciler ve velileri büyük ilgi gösterdi.

Kolej kampüsünde düzenlenen sınav, İlkokul Ortaokul ve Fen Lisesi grupları olmak üzere 6 oturum şeklinde düzenlendi. Bugüne kadar Ergani’de görülmeyen bir ilginin gösterildiği sınava bin 750 öğrenci katıldı.

Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarında biri olan Özel Ergani Düşünür Koleji’nde okumak için öğrenciler içerde, velileri ise dışarda ter döktü.

Bu arada, öğrenciler okula kabul ve bursluluk sınavında iken, Kolejin psikolojik danışmanları da velilere iletişim ve farkındalık konulu seminer verdi. Seminerin ardından öğrenci velilerine kolej ve yetenek geliştirme atölyeleri tanıtıldı.  

ÖĞRENCİ VE VELİLERE TEŞEKKÜR

Düzenlenen organizasyonla ilgili açıklama yapan Özel Ergani Düşünür Koleji Kurucu Müdürü Coşkun Yaşar, Sınava gösterilen ilgi ve yoğun katılımdan duydukları memnuniyetini dile getirerek, “Tüm öğrenci velilerimize ilgilerinden dolayı teşekkür ediyor, öğrencilerimize de başarılar diliyorum” diye konuştu.

“BEKLENTİMİZİN ÜZERİNDE BAŞVURU YAPILDI”

Sınava beklentilerin çok üzerinde başvuru yapıldığına işaret eden Yaşar, “Sınavımıza beklentimizin üzerinde bir başvuru ile bin 750 öğrencimiz girdi. Öğrencilerimiz Sınavda başarı sırasına göre burs imkanları kazanacak. Sınav dolayısıyla veliler okulumuzu görme fırsatı buldu. Sınavımıza yoğun katılım sağlanması, tam donanımlı okulumuz ve Alanında Uzman Eğitim Kadromuzun Ergani’mizde yürüttüğü çalışmaların karşılık bulduğunun bir göstergesidir dedi.

Bu arada, sınav sonuçlarının önümüzdeki günlerde Özel Ergani Düşünür Koleji’nin resmi internet sayfasından ilan edileceği bildirildi. 

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 1535 kez okundu.
Diyarbakır - 19:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.