10° Açık
  • EURO 6.40
  • DOLAR 5.79

Özel Güvenlik Günü ve Haftası Kutlu Olsun!

Diyarbakır - 26 Haziran 2019 18:46 A A

Türk-İş Konfederasyonuna bağlı Güvenlik-İş Sendikası Güneydoğu Bölge Başkanı Murat Elhakan, Özel Güvenlik Günü ve Haftası nedeni ile yazılı bir açıklama yaptı.

Özel Güvenlik Görevlilerinin kamu düzenindeki önemine değinerek, Kamuoyuna çağrıda bulunan Elhakan, 82 milyon insanını “Özel Güvenlik Her Yerde Görmezden Gelme” sloganını toplumsal bir harekete dönüştürmeye davet etti.

Elhakan, Bundan 15 yıl önce, 2004 yılında kanunlaşarak meslek haline gelen Özel Güvenlik teşkilatının özverili ve başarılı çalışanlarının hatırlanması ve toplumsal farkındalığın oluşabilmesi adına kutlanan değerli gün ve haftayı yeniden kutlayabilmenin coşkusunu yaşadıklarını ifade ederek, ‘’26 Haziran günü tüm özel güvenliklerin gür sesi yeniden duyulacak farkındalığımız hissedilecektir. Özel güvenlikler olarak büyük fedakarlıklarda, gece – gündüz, yaz-kış demeden, vatanımız için, halkımız için, Milletimizin can ve mal güvenliği için 7/24 nöbet tutan özel güvenlik mensuplarıyız. Polis ve Askerimiz ile el ele, omuz omuza birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak hizmetimizi sunmaktayız, Özel güvenlik görevlileri olarak her zaman devletimizin emrinde ve milletimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz’’ dedi.

‘’ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ İLE İLGİLİ OLUMLU GELİŞMELER YAŞANACAĞINDAN ŞÜPHEMİZ YOK’’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun özel güvenlik görevlileri için verdiği önemli katkıları ve İçişleri Bakanlığının çalışmaları ile birlikte 2018 yılında özel güvenlik görevlileri için önemli gelişmeler yaşandığına vurgu yapan Elhakan, ‘Önümüzde ki yıllarda özel güvenlik görevlileri ve sektör ile ilgili olumlu gelişmeler yaşayacağımızdan şüphemiz yok. BBP Genel Başkanı Ankara Milletvekili Sayın Mustafa Destici ile birlikte hazırladığımız ve şu anda TBMM’de komisyonda olan yasa teklifimizin onaylanarak yürürlüğe girmesini bekliyoruz. Sendika olarak en hassas noktamız toplumda yeterli saygının görülmesini sağlamak, Sendikamız özel güvenliklerin çalışma şartlarını ve maddi gelirlerini iyileştirmek amacı ile yıllardır sarf ettiğimiz çaba ve gayretlerimiz durmaksızın devam edecektir’’ diye konuştu.

‘’AKTİF 320 BİN GÜVENLİK GÖREVLİSİ GÖREVLERİNİN BAŞINDADIR’’

Elhakan, Türkiye’de aktif olarak 320 bine yaklaşan ve 81 ilde, hayatın her alanında faaliyet gösteren, önemli sorumluluklar üstlenen meslektaşlarının özel güvenlik görevlileri kamu düzeninin sağlıklı bir şekilde yürüyebilmesi için her daim vazifelerinin başında olduklarına değinerek, ‘’Yapılan işin önemi ve hassasiyeti bir arada değerlendirildiğinde, özel güvenlik görevlisi olarak çalışanların özlük haklarının, çalışma koşullarının müstakil bir kanunla belirlenmesi gerekiyor. Yetkililerin, yeni dönemde bu yönde gerekli adımları atmasını talep ediyoruz. Görevleri başında vefat eden tüm özel güvenlik görevlilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum, görevleri başında saldırıya uğrayan meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle 26 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftamızı kutluyor, camiamız mensubu her bir meslektaşımıza ayrı ayrı başarılar diliyorum’’ ifadelerini kullandı.

Bu haber 523 kez okundu.
Diyarbakır - 18:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.