Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Parlak’tan, Diyarbakır Fethi etkinlikleri tebriği…

Diyarbakır - 29 Mayıs 2021 16:40 A A

AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı ve MKYK üyesi Alaattin Parlak, Diyarbakır Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen Diyarbakır’ın Fethinin 1382. Yıldönümü nedeniyle düzenlenen programlardan dolayı Diyarbakır Valisi Münir Karaoğlu ve ekibini tebrik etti.

Parlak, yaptığı yazılı açıklamada, Diyarbakır Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen, Dicle Üniversitesi ve Sivil Toplum Kuruluşlarının katkı sunduğu geçmiş dönemde küçük çapta da olsa yapılan son yıllarda özlem içinde beklenen “Fetih ve Uyanış” programlarından dolayı Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’nu tebrik etti.

Kürtlerin tarihsel geçmişi irdelendiğinde vazgeçilmez en temel unsurun din faktörü olduğunu ifade eden Parlak, “Bu aziz milleti maneviyatından, tarihinden ve kültüründen koparmak isteyenler dini yozlaştırmaya , kültürel mirasını yok etmeye geçmiş ile bağını koparamaya çalıştıklarını görüyoruz. Yeniden yükselmenin kardeş olmanın, fitne tohumlarını yok etmenin yolu bu bağı sıkı sıkıya korumak ve nesilden nesile aktarmak ile mümkündür” dedi.

“KÜRTLERİN DİNİNE VE MANEVİYATINA SAVAY AÇMIŞ ZİHNİYETE EN GÜZEL CEVAPLARDAN BİRİ VERİLDİ”

Parlak, özellikle son 40 yıldır Diyarbakır’ın manevi değerleri, kültürü ve tarihini sistematik olarak yok etmeye çalışan Terör Örgütü PKK ve onun türevlerine karşılık bu programların ne kadar büyük anlam ifade ettiğini bildiklerine işaret ederek, “Kürtlerin dinine ve maneviyatına savaş açmış zihniyete, sahada verilecek en güzel cevaplardan birini verdiniz.  Müslüman Kürt halkını Marksist ve Leninist bir düşünceye mahkum etmeye çalışan Terör örgütleri, türevleri  ve uluslararası destekçileri bu kadar yıldır değiştirmeye çalıştıkları bir halkın tekrar özüne dönmesinden büyük rahatsızlık duyacaklarını biliyoruz. Onları rahatsız ettiniz, rahatsız etmeye devam edeceğinizden eminim.  “Fetih ve Uyanış” programlarının bu yıl kurumsal anlamda başlamış olması ve her yıl sürecek olmasından da büyük memnuniyet duyduğumuzu ifade etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

“SİZ KUYUYA BİR TAŞ ATTINIZ VE İNŞALLAH HER YIL DALGA DALGA BÜYÜYECEK”

Artık geleneksel olarak yapılacak bu programların şehrin dinamiklerinin de katılacağı/ katkı sunacağı güzel ve kalıcı etkiler bırakacağını, gençlerin zihin dünyasını aydınlatacağını, değişimin ve dönüşümün etkilerini göreceklerine işaret eden Parlak, Yolu doğru olanın yükü de ağır olurmuş derler, yükünüzün ağır olduğunu biliyoruz. Allah yardımcınız ve dostlarınız Sadık olsun. Rabbim sizlerden razı olsun” dedi.

Sait BAYRAM’ın haberi

Bu haber 733 kez okundu.
Diyarbakır - 16:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.