19° Açık
  • EURO 6.31
  • DOLAR 5.73

Partililer birbirine girdi, STK Temsilcileri kovuldu iddiası!

Diyarbakır - 8 Haziran 2019 11:27 A A

AK Parti Diyarbakır İl Kadın kolları Başkanı Güzel Kızoğlu ile il yönetim kurulu üyesi Hamdiye Asena arasında çıkan tartışma karakolda son buldu. Öte yandan, Sivil Toplum Temsilcilerine kadar birçok kişinin parti binasından itilip, kovuldukları iddia edildi.

Türkiye Cumhuriyetinin son başbakanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım önceki gün Diyarbakır’daydı. Şehri dolaşan ve Ak Parti İl Başkanlık binası önünde de halka seslen Binali Yıldırım herkesin İstanbul’da yaşayan yakınları ile iletişim kurmasını ve kendilerine destek vermesi çağrısında bulundu. Yıldırım yaptığı konuşmanın ardından İl Başkanlık binasına girdi ve ardından skandal niteliğinde olaylar yaşandı.

STK TEMSİLCİLERİ İTİLİP KAKILDI!

İl binasına girip Binali Yıldırım ile gönüllü çalışmak onun için İstanbul’a gitmek istediklerini belirten vatandaşlardan tutun desteklerini sunmayı isteyen Sivil Toplum Temsilcilerine kadar birçok kişi parti binasından itilip, kovulduklarını iddia ettiler. Ak Parti İl Başkanı Süleyman Serdar Budak ise böylesi bir muameleye asla müsamaha göstermeyeceklerini, var ise bu tür uygulamaları gerçekleştirenler hakkında gereken işlemleri yapacaklarını söyledi.

STK TEMSİLCİLERİ PARTİ BİNASINA ALINMADI!

Binali Yıldırım Diyarbakır Ak Parti İl Binası önünde yaptığı konuşmanın sonrasında parti binasına girmesinin ardından içeri alınmadıklarını iddia eden vatandaşlar ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri yapılan uygulamaya tepki gösterdi. SUR SİDER başkanı Şükran Yılmaz, Binali Yıldırım’ın Diyarbakır’dan İstanbul’da yaşayanlar için oy istemeye geldiğinin altını çizerek hiçbir şekilde istişare oluşturamadıkları bir toplumdan nasıl oy alabileceklerini sorarken Ak Parti Diyarbakır İl Teşkilatına da büyük tepkiler gösterdi.

BİNALİ YILDIRIM DA ŞAHİT OLDU

Ak Parti Diyarbakır İl Başkanlığına kimsenin alınmadığına dikkat çeken Yılmaz içeri girmek isteyenlerin aşağılanıp tartaklandığını da beyan ederken ziyaret sırasında yaşanan tüm çirkinliklere Binali Yıldırım’ın şahsen şahit olduğunu da aktardı.

KADIN KOLLARI BAŞKANI İLE YÖNETİM KURULU ÜYESİ ARASINDA TARTIŞMA KARAKOLDA SON BULDU

Bu arada, AK Parti Diyarbakır İl Kadın kolları Başkanı Güzel Kızoğlu ile il yönetim kurulu üyesi Hamdiye Asena arasında çıkan tartışma karakolda son buldu.

Eski Başbakan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’ın Diyarbakır ziyareti olaylı oldu. Başbakan Yıldırım, Ak Parti il binası önünde yaptığı konuşmanın ardından Diyarbakır İl binasına girdi.

KİZOĞLU, ASENA’YI İÇERİ ALDIRMADI!

Eski Başbakan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’ın binaya girişinin ardından içeriye sivil toplum kuruluşları dâhil hiçbir vatandaş alınmadı. Bu arada AK Parti il binasına girmek isteyen teşkilatın yürütme biriminde olan Hamdiye Asena içeri girmek isteyince İl Kadın Kolları Başkanı Güzel Kızoğlu’nun içeri alınmaması yönündeki talimatıyla karşılaştı. Zorla da olsa içeri giren Asena, teşkilatın kendisini görmek isteyen oy potansiyeli olan insanları engellediği yönündeki şikâyetini iletti.

KİZOĞLU, ASENA’YA HAKARET ETTİ

Daha sonra da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldırım ve beraberindekiler Sur esnafını dolaştı. O sırada görgü şahitlerinin beyanına göre İl Kadın Kolları Başkanı Güzel Kızoğlu’nun yönetimde olan Hamdiye Asena’ya küfürlü hakaretler ettiği aktarıldı. Hakaretleri duyan Hamdiye Asena ile Güzel Kızoğlu arasında başlayan sözlü tartışma fiili olarak saçlı başlı kadın kavgasına dönüştü. Olay, daha fazla büyümeden polis tarafından bertaraf edildi. Bu arada Diyarbakır ziyaretini gerçekleştiren Yıldırım’ın korumaları da biranda kendilerini olayın tam merkezinde buldular. Olay sırasında yaralanan Güzel Kızoğlu çarşı karakoluna giderek Hamdiye Asena hakkında şikâyette bulundu.

Ahmet BEŞENK-Seyfettin EKEN

Bu haber 1379 kez okundu.
Diyarbakır - 11:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.