21° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

PAYADER, yaralı köpeği sağlığına kavuşturdu, sonra sahiplendirdi

Diyarbakır - 2 Haziran 2021 10:51 A A

Diyarbakır’da kısa bir süre önce kurulan Patili Yaşam Derneği (PAYADER), ihbar üzerine sokakta yaralı halde buldukları 1,5 yaşında ‘Bulut’ adını verdikleri köpeğin tedavisini tamamlayarak, İstanbul’daki bir aileye sahiplendirdiler.

Merkezi Diyarbakır’da bulunan Patili Yaşam Derneği (PAYADER), 25 Mart 2021 tarihinde sokakta yaralı bir köpeğin olduğuna dair ihbar aldı. İhbar üzerine sokaktaki köpeğe sahip çıkan PAYADER’ın gönüllüleri, Veterinere götürerek, tedavisi yapıldı.

Gerekli muayenelerinin ardından PAYADER’e ait bakımevine yerleştirilen 1,5 yaşındaki ‘Bulut’un 2 ay boyunca bakımı yapıldı. Bu sırada kısırlaştırılan Bulut, İstanbul’daki bir aileye sahiplendirildi. Sabah saatlerinde Bakımevinden alınan Bulut, Havayolu ile yeni yuvasına gönderildi.

Patili Yaşam Derneği Onursal Başkanı Filiz Kaya, Amaçlarının bir insanlık görevi olduğunu vurgulayarak, “Özellikle şu yaz günlerinde bizlerin yardımına ihtiyacı olan sokak hayvanlara sahip çıkmalıyız. Can dostlar için evimizdeki yemek artıklarını bir kapla onların ulaşabileceği yerlere bırakmalıyız ve onların gıda ihtiyaçlarına destekte bulunmalıyız. Böylelikle de yeni nesillere örnek bir davranış sergilemiş oluruz. Unutmalıdır ki onlarda birer canlıdır. Biz Dernek olarak, kendi imkanlarımızla can dostlarımıza elimizden geldiğince yemekten, tedavilerine kadar her türlü desteği sunuyoruz, sunmaya da devam edeceğiz” dedi.

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 320 kez okundu.
Diyarbakır - 10:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.