33° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Pazar esnafının yeri canlı yayın ile belirlendi

Bağlar - 21 Mayıs 2021 12:03 A A

Bağlar Belediyesi, Bağcılar Mahallesi’nde kurulacak 10 yeni semt pazarında yer alacak esnafların isimlerini ve yerlerini noter huzurunda canlı yayında kura yöntemiyle belirleyerek bir ilke imza attı. Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, “Şeffaf bir şekilde yapmış olduğumuz yer belirleme işlemi ile söylenti ve dedikoduların yersiz olduğunu göstermiş olduk.” dedi.

Bağlar Belediyesi, şeffaflık örneği sergileyerek yeni kurulacak semt pazarlarında yer alacak esnafın isimlerini ve yerini canlı yayında kura ile belirledi. Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla belediyenin ek hizmet binasında belediyenin sosyal medya hesapları üzerinden noter huzurunda  canlı yayınlanan kura çekiminde Bağcılar Mahallesi’nde yeni kurulacak 10 Pazar yeri için 612 esnafın yeri belirlendi. 400 erkek ve 212 kadın esnafın birleşmesiyle hayata geçirilecek pazar yerleri için bu yöntemin tercih edilmesi takdir topladı.

“TAM BİR ŞEFFAFLIK ÖRNEĞİ SERGİLEDİK”

Kimsenin mağdur edilmesini istemediklerini belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, her şeyin kamuoyunun gözü önünde gerçekleşmesini istedikleri için canlı yayın yöntemini kullandıklarını söyledi. Beyoğlu, “Halkımızın daha sağlıklı şartlarda alış veriş yapmasına imkan tanımak ve esnafımızın rahat şekilde çalışması için modern imkanlara sahip 10 yeni pazar yeri hazırladık. Gerekli kontroller ve denetimler belediyemiz tarafından yapılarak herkesin memnun olacağı bir tablo hakim olacak. Burada görev yapacak esnafımızın yerini noter huzurunda canlı yayında kura ile belirleyerek tam bir şeffaflık örneği sergiledik” dedi.

Bu haber 568 kez okundu.
Bağlar - 12:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.