Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Pazarda ihtiyaç sahiplerine ücretsiz sebze meyve desteği

Diyarbakır - 4 Aralık 2020 15:53 A A

Kayapınar Belediyesi, dayanışma kültürünü geliştirmek amacıyla ‘Dünyayı İyilik Değiştirecek’ adlı projeyi hayata geçirdi. Kayapınar Belediyesi, proje kapsamında semt pazarlarında ücretsiz sebze meyve standı kurdu.

Projeye destek amacıyla semt pazarını ziyaret eden Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkanı Ünal Koç, Belediye olarak maddi durumu iyi olan vatandaşların, ihtiyaç sahibi vatandaşlara sebze meyve desteği vermesi amacıyla stant kurduklarını ifade ederek, belediye olarak da zaman zaman bu stant aracılığıyla destek vereceklerini söyledi.

Hazırladığı sosyal projelerle ilçe halkının takdirini kazanan Kayapınar Belediyesi, koronavirüs salgınından dolayı ihtiyaç sahibi vatandaşlara katkı sunmak amacıyla ‘Dünyayı İyilik Değiştirecek’ adlı yeni bir sosyal projeyi hayata geçirdi.

Proje kapsamında Kayapınar İlçesi’ndeki semt pazarlarında kurulan stantta, maddi durumu iyi olan vatandaşlar tarafından ihtiyaç sahiplerine sebze ve meyve ücretsiz verilmesi için aracılık yapacak.

Projeye destek amacıyla ilçede kurulan semt pazarını ziyaret ederek, stant için Belediyedeki birim müdürleriyle alış veriş yapan Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkanı Ünol Koç, Salgın süreci bitene kadar ihtiyaç sahipleri için pazar yerinde stant kurmaya devam edeceklerini söyledi.

İhtiyaç sahiplerine destek olmaya çalıştıklarını belirten Koç, “Dünyayı iyilik değiştirecek şiarıyla hareket eden bir inanca sahip bireyler olarak, ihtiyaç sahibi insanlarımıza destek olmak istiyoruz. Yine ‘Sağ Elin Verdiğini Sol El Bilmemeli’ hadisi şerifi doğrultusunda böyle bir hayır ve iyilik projesine imza attık. Ülkemizi etkisi altına alan Koronavirüs salgınından dolayı etkilenen ihtiyaç sahibi insanlarımıza destek olmak amacıyla semt pazarlarımızın hemen girişinde ücretsiz sebze meyve standı kurduk. Maddi durumu iyi olan vatandaşlarımızın semt pazarında alışveriş yaparken, ihtiyacı olan vatandaşlarımıza destek vermeleri için bu standa bırakacakları sebze meyveleri ihtiyacı olan vatandaşlarımıza dağıtıyoruz. Bu projemizin ana teması, Dayanışma kültürünü sağlamak ve vatandaşlarımızı iyilik ve hayır kervanına ortak etmektir. Ayrıca, ürünleri semt pazarlarında temin ederek, pazarcı esnafımızı da bu şekilde katkı sağlamış oluyoruz.” ifadesini kullandı.

Son olarak vatandaşlara evde kalmaları konusunda çağrıda bulunan Başkan Koç, semt pazarından ayrıldı.  

Bu haber 578 kez okundu.
Diyarbakır - 15:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.