-3° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

PKK tarafından kaçırılan bir kişi daha teslim oldu

Bağlar - 7 Temmuz 2020 16:39 A A

Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığı gerekçesiyle HDP Diyarbakır İl Binası önünde evlat nöbeti tutan bir ailenin daha mücadelesi netice verdi.

Yaklaşık 8 ay önce PKK’lılar tarafından dağa kaçırılan oğlu Ramazan Ertaş için Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde evlat nöbetine katılan baba Cemal Ertaş, Hacire Acar’ın başlattığı mücadelenin 309’uncu gününde müjdeli haberi aldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara Polis Okulları Müdürleri Eğitim ve Koordinasyon Toplantısına katıldı. Toplantıda HDP Diyarbakır İl Binası önünde evlat nöbeti tutan ailelerden bahseden Soylu, şimdiye kadar 13 evladı aileleriyle buluşturduklarını belirterek 14’üncü ailenin de kavuşma haberini paylaştı.

Soylu, “143 aile 308 gündür evlat nöbeti tutuyorlar. Şu ana kadar 13 aileyi evladıyla buluşturduk. Cumhurbaşkanımıza arz ettiğim üzere inşallah 14’üncü aileyi de evladına kavuşturuyoruz.” dedi.

Bu haber 539 kez okundu.
Bağlar - 16:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.