-4° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Polis baskınında kendilerini yakma girişiminde bulundular

Diyarbakır - 17 Aralık 2019 20:41 A A
Diyarbakır Surlarının taşları sökülüp satılması iddiası üzerine bir mahalleye düzenlenen baskın sırasında polise engel olmak isteyen şüpheliler, kendilerini yakma ve binadan atma girişiminde bulundular.
Diyarbakır’da Sur taşlarının yerinden sökülerek satıldığı iddiası üzerine bir eve basın düzenleyen polis ve zabıta ekiplerine, ev sakinleri tepki göstererek kendilerini yakma girişiminde bulundular.
“Surlarının taşları yerinden sökülüp satıldığı” iddiası üzerine merkez Sur ilçesine bağlı Ali Paşa Mahallesi’ne, baskın düzenleyen polis ve zabıta ekiplerine engel olmak isteyen bazı şüpheliler, kendilerini yakma ve binadan atma girişiminde bulundular.
Tarihi taşları polislerin izni doğrultusunda topladıklarını iddia eden mahalleli, ayrıca bu taşlar için isimlerini de verdikleri polislere para verdiklerini ileri sürdüler. 
İddiaya göre, UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan tarihi Diyarbakır Surlarının taşları yerinden sökülüp satılıyor. (İLKHA) 
Bu haber 822 kez okundu.
Diyarbakır - 20:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.