23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Polis memuru bulduğu yaralı ebabil kuşunu yetkililere teslim etti

Diyarbakır - 4 Temmuz 2020 20:13 A A

Diyarbakır’da polis memuru, evinin önünde bulduğu yaralı ebabil kuşunu, Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü’ne teslim etti.

Diyarbakır’da, işe gitmek için yola çıkan bir Özel Harekat polisi, yerde kanadı kırık halde bulduğu kuşu evine götürerek su ve yem verdi. Daha sonra ebabil olduğunu öğrendiği kuşu, Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü’nden gelen ekibe teslim etti. Kuş, tedavisinin ardından doğaya bırakılacak.

‘KORUMA ALTINDA OLAN BİR KUŞMUŞ’

Yaralı kuşu, evinin önünde bulduktan sonra yetkilileri aradığını belirten polis memuru, “Koruma altında olan bir kuşmuş. Evimin önünde yaralı bir şekilde buldum. Kanadı kırılmış. Biz de vatandaşlık görevimizi yaparak kuşu yetkililere teslim ettik” dedi.

Bu haber 579 kez okundu.
Diyarbakır - 20:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.