19° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Regaib Kandili ihya edildi

Diyarbakır - 19 Şubat 2021 09:47 A A

Mübarek üç ayların ilk kandili olan Regaib Kandili, Diyarbakır tarihi Ulu Camii’nde dua ve ibadetlerle birlikte salgın sebebiyle maske ve mesafe tedbirleri altında ihya edildi.

İçinde Regaib, Miraç, Berat Kandili ve Kadir Gecesi gibi önemli günleri barındıran üç ayların ilk kandili olan Regaib Gecesi, İslam dünyasında idrak edildi. Bu kapsamda Diyarbakır’da da vatandaşlar camilere giderek geceyi namaz, dua ve ibadetlerle geçirdi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Coronavirus nedeniyle sosyal mesafeli ve maskeli kılınan namazın ardından Diyarbakırlılar camilerde organize edilen kandil etkinliklerinde bolca dua ederek geceyi ihya etti. Merkez Sur ilçesi tarihi Ulu Camii’nde düzenlenen Regaib Kandili programı, salgın tedbirleri alınarak düzenlendi.  Program, Diyarbakır Dini İhtisas Merkezi Müdürü Fatih Çakmaktaş’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Okunan Kur’an Tilavetinin ardından Üç Aylar ve Regaip Kandili’nin İslam’daki yeri ve önemine binaen verildiği program okunan Mevlid-i Şerif ve ilahilerle devam etti. Program Diyarbakır Müftü Yardımcısı İlhan Günay’ın yaptığı dua ile sona erdi.

Bu haber 328 kez okundu.
Diyarbakır - 09:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.