34° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Rehavete kapılmayalım!

Diyarbakır - 20 Ekim 2020 08:17 A A

Rehavete kapılmayalım!

Tüm Dünyayı kasıp kavuran ve her gün binlerce insanın ölümü yol açan Koronavirüs ülkemizde de maalesef can almaya ve hayatı her alanında etkilemeye devam ediyor.

Sağlık, eğitim ve ekonomik alana büyük darbe vuran covid-19 virüsüyle ilgili tedbirler devam ediyor.

Kentimiz Diyarbakır’da da, İçişleri Bakanlığınca pandemi sürecinde alınacak tedbirleri yer aldığı genelgeler ışığında İl Hıfzıssıha Kurulu aracılığıyla halka duyurulurken, bir yandan da İl’in valisi, beraberinde heyetlerle her hafta bir ilçede koronavirüs tedbirlerine katılıyor.

Tedbirler hız kesmeden devam ederken, hastanelerde zaman zaman güzel haberler de almıyoruz değil!

Alınan tedbirler, halkın ilk günlere oranla sosyal mesafe-maske ve hijyen kurallarına uyması nedeniyle hastanelerde doluluk oranının yüzde 50’lere düştüğü haberlerini alıyoruz.

Vaka sayımız da düştü

Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bir dönem 2 binleri bulan koronavirüs testi, gerek Sağlık il Müdürlüğü ve gerekse de Hastane idaresinin birlikte yaptığı zamanlı iyileştirmeleri ile 200’le düştüğünü öğrendim.

Bu bizi gerçekten çok mutlu etti, etmeye devam ediyoruz

Bu gerçekten Diyarbakır açısından oldukça olumlu ve iyi bir gelişme…

Ancak, bu iyi gelişmeye rağmen, vatandaşlardan ricam ‘Rehavete’ kapılmayalım!

Bu sürecin devam ettirilmesi yine bize bağlı olduğunu unutmayalım…

Lütfen bu süreçte maske, mesafe ve hijyene daha çok dikkat ederek bu vaka sayılarının az olmasının sürecini devam ettirelim.

Öte yandan, Özellikle Covid-19 için alınan önlemlerin, geçen yıl grip sayısında çok ciddi bir düşüşe yol açtığı yönünde bilgiler geliyor uzmanlardan…

Covid-19 için alınan tedbirlerin, grip sayılarında da azalmayı sağladı.

Bu da yüz güldürücü bir haber oldu.

Covid-19 ile ilgili güzel haberlerin artması ümidiyle, sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum.

Sait BAYRAM

Bu haber 537 kez okundu.
Diyarbakır - 08:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.