34° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Rektör Karakoç’tan, Çınar Kaymakamı Bütyüknalçacı’ya ziyaret

Çınar - 29 Ekim 2020 12:01 A A

Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Çınar Kaymakamlığı’na gerçekleştirdiği ziyarette açılması planlanan Çınar Meslek Yüksek Okulu için ön hazırlık çalışmalarına başlandığını belirtti.

Çınar kaymakamı Güher Sinem Büyüknalçacı’yı makamında ziyaret eden Karakoç’a, Zerzevan Kalesi Arkeolojik Kazıları Projesi başkanı Doç. Dr. Aytaç Coşkun da eşlik etti.

Ziyarette üniversitelerin bulundukları kente, bölgeye ve ilçeye değerlerini yansıtıp üretim katabilmeleri gerektiğine dikkat çeken Karakoç, yeni yönetim olarak belirledikleri ilkeler ve vizyon doğrultusunda hızlı bir şekilde harekete geçtiklerini vurguladı.

Rektör Karakoç, ayrıca Çınar’da kurulması hedeflenen meslek yüksek okulunda, ilk etapta Atçılık ve Antrenörlüğü, Harita-Kadastro ve Çocuk Gelişimi gibi bölümlerle eğitime başlamayı hedeflediklerini belirtti.

Kaymakam Büyüknalçacı da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Dicle Üniversitesi ile meslek yüksek okulu projesi ve Zerzevan kazıları başta olmak üzere birçok konuda ortak çalışmalar yapabileceklerini söyledi.

Bu haber 482 kez okundu.
Çınar - 12:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.