22° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Saadet Partisi 12 Eylül askeri darbesini 40. Yılında da kınadı

Bağlar - 12 Eylül 2021 17:21 A A

12 Eylül 1980 Askeri darbesinin 40. Yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yapan Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Abdurrahman Ergin, Saadet Partisi olarak, acıların bir daha yaşanmamasını arzuladıklarını ifade eden Ergin, “Tüm ülkemize bu menfur ve lanetli tarihin kara tarih olarak literatüre geçtiğini ifade ediyoruz” dedi.

Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Abdurrahman Ergin, 12 Eylül Askeri darbesinin 40. Yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.  Darbenin üzerinden kırk yıl geçtiğini hatırlatan Başkan Ergin, “Ülkenin darbe tecrübesinde şimdiki darbelere zemin hazırlayan 12 Eylül 1980 Tarihi, yapanları hiç bir şekilde hayırla anılmayan isimler oldu” dedi.

Ergin, açıklamada şöyle dedi:

“Rahmetli Başkanımız Necmettin Erbakan’ı bu mecraya çekemeyenler, sağ ile solu birbirine düşman kılarken Millî Görüş ile hesapları bitmemiş olacak ki uzantıları iktidara geldikleri bir yılda Sincan’da boş durmamıştır, tankları caddelerde yürütmüştür. Bin yıl sürecek dedikleri senaryoları çöken 12 Eylül hazırlayıcıları, bu ülkenin yer altı ve yer üstü zenginliklerine çökmüş, ülkeyi birbirine kırdırmış, tek tipleştirmeye çalışmış, düşünmesi yasaklanmış mankurt insanları darbe tornasından çıkarmıştır. Sonuçta kardeşin kardeşe düşman olduğu, köy, ilçe ve şehirlerin kurtarılmış bölgeler haline getirildiği kaos meyvesini verirken, yok edilen bir kuşak heba edilmiştir. Biz, milleti ayrıştıran, böldüren, ötekileştiren kim ya da kimler ise daima reddetmişiz, reddetmeye devam ediyoruz. Darbeler, en olmadık zulme, kıyıma yol açmış, inançlı kesime yapmadığı zulmü bırakmamıştır. Günümüzde darbe severler bilmelidir ki bin yıl iddia edilen saltanat, elbet bitecektir.  Yeryüzünde Hak, Adalet, Kardeşlik, Sevgi ve Barış şiarıyla yola çıkan Millî Nizam’dan Saadet Partisi’ne uzayan elli yıllık siyasi mücadelemiz, daima zulme ve emperyalizme direnmiştir, direnmeye devam etmektedir. 12 EYLÜL ve bu çizgideki anlayışları telin ederken, yitip giden canlara, kaybolan gençlere rahmet, evlat acısını halen yüreklerinde hisseden, unutmayan, annelere, babalara ve çocuklarına sabır diliyoruz. Saadet Partisi olarak, acıların bir daha yaşanmamasını arzuluyor, tüm ülkemize bu menfur ve lanetli tarihin kara tarih olarak literatüre geçtiğini ifade ediyoruz”

Bu haber 215 kez okundu.
Bağlar - 17:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.