26° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Saadet Partisi’nden Mehmethan Pasajı önerisi

Diyarbakır - 7 Ocak 2021 16:04 A A

Saadet Partisi (SP) Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, kamulaştırılan Mehmethan Pasajının yapım sonrası mevcut esnafa ya kiraya verilmesini ya da satılmasını önerdi.

SP Diyarbakır İl Başkanı Feshi Bozan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile mülk sahiplerinin uzlaşmasıyla kamulaştırılan Mehmethan Pasajına ilişkin basın toplantısı düzenledi. Pasajda bulunan kiracı esnaf sonrası partisinin il binasında düzenlediği toplantıda konuşan Bozan, görüşmede, kiracı esnafların kendisine ilettiği mesajlara yer verdi.

‘BOŞ BİR ALAN OLARAK KALACAK’

Bozan, esnafın mağdur edilmemesi için “Devlet burayı Kamulaştırdığına göre burası artık devletindir. Burayı onlara ya kiraya versin ya da satsın işlerine devam etsinler.” önerisini sundu. Devletin ve siyasetçilerin temel görevi vatandaşın hayatını kolaylaştırmak var olan sorunları çözmek ve yeni sorunların oluşmaması için gerekli tedbirleri almak olduğunu dile getiren Bozan, “Kamulaştırılan Mehmethan Pasajı, eğer yol, okul, sağlık ocağı gibi halkın genelinin faydalanacağı bir proje ise esnaflar da fedakârlık yapmaya hazırdırlar. Ama böyle bir proje olmadığı ve boş bir alan olarak kalacağına göre neden bu yıkımda ısrar ediliyor. Kaldı ki işsizliğin çığ gibi büyüdüğü ve Diyarbakır’da tavan yaptığı bir dönemde yeni işsizler oluşturulmuş oluyor. Burada kirada bulunan 70 esnafın 5 kişilik bir nüfusu olduğunu kabul etsek, 350 kişi buradan ekmeğini yiyor. Burası yıkıldığı zaman en az 350 kişi etkilenecek demektir.” diye konuştu.

‘ESNAFIN SESİNE KULAK VERİLMELİ’

Kiracı esnafın sesine kulak verilmesini isteyen Bozan, “Devlet yetkililerinden beklentimiz, kiracı esnafın sesine kulak vermelerini, satma veya tekrar kiralama şekliyle kendilerine yardımcı olmalarıdır. Unutulmasın ki devlet halk için vardır. Biz Saadet Partisi olarak, bugün devleti idare eden yetkililerimizin, devleti gardiyan devlet değil garson devlet olarak görmelerini umut ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bu haber 474 kez okundu.
Diyarbakır - 16:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.