34° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Sağanak yağış geliyor!

Diyarbakır - 9 Aralık 2020 13:17 A A

Havaların soğumasıyla birlikte Diyarbakır’da dün başlayan yağmurun, yarından itibaren yerini sağanak yağışa bırakması bekleniyor.

Kışın yüzünü göstermesinin ardından Diyarbakır’da dün başlayan yağmurun, önümüzdeki günlerde yerini sağanak yağmuru bırakması beklenirken, Diyarbakır kuzeyindeki dağlık bölgelerde ise kar yağışı başladı.

Meteoroloji 13 ve 15’inci Müdürlüklerinin verilerine göre, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde dün başlayan yağışlı hava hafta boyunca da etkisini sürdürecek. Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt, Şırnak, Dersim, Bingöl, Elazığ, Malatya ve Adıyaman’da sağanak yağmur, Dersim, Diyarbakır ve Bingöl’ün dağlık bölgelerinde ise kar yağışı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI DÜŞECEK

Yağışlarla birlikte bölge kentlerinde hava sıcaklığının 1 ila 3 derece civarında azalacağı tahmin ediliyor.

DON VE BUZLANMA UYARISI

Meteoroloji Bölge Müdürlükleri, sıcaklıkların düşeceği ve yer yer buzlanma ve don olaylarının yaşanacağı kentler için uyarıda bulundu. Müdürlüklerce, yağış ve soğuk hava nedeniyle sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ile birlikte buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb.) karşı yurttaşlar uyarıldı.

Bu haber 604 kez okundu.
Diyarbakır - 13:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.