-3° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Sağlık çalışanı Temassız Annesinin gününü kutladı!

Diyarbakır - 10 Mayıs 2020 14:46 A A

Covid-19 salgınından en fazla etkilenen kesim sağlık emekçileri.  Koronavirüs ile savaşırken ne evlerine gidebiliyorlar, nede sevdiklerini görüyorlar. Yaşamış oldukları bu zorlu süreçte bir birlerine olan sevgilerini ise yapmış oldukları küçük sürprizlerle gösteriyorlar.

Çin’in Wuhan kentinden çıkarak tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (COVİD-19) salgınından milyonlarca insan olumsuz yönde etkilendi. Birçok ülkede ticari hayat dibe vurdu, sosyal yaşam diye bir şey kalmadı.  Ancak her şeye rağmen insanların içindeki sevgi hiç kaybolmadı.

Özellikle Koronavirüs ile verilen savaşta ön saflarda yer alan sağlık emekçilerinin çabaları, tüm insanlara gelecek umudu aşıladı. COVİD-19 ile mücadele vermek için sevdikleri ve ailelerinden uzak kalmak zorunda kalan sağlık emekçileri, içinde bulundukları zorlu koşullara göğüs gererek, görevlerinin başından biran olsun ayrılmadı.

‘BU BİZİM İÇİN ÇOK ZOR BİR DURUM’

İşte bunlardan biri de Halime Bayhan Oğur.  13 yıldır hemşirelik yapan Halime, Diyarbakır’da pandemi hastanesi ilan edilen bir özel hastanede görev yapıyor. Çalıştığı hastanenin kan alma bölümünde görev yapan Halime hemşire, bu nedenle yaklaşık 2 aydır ailesinden uzakta yaşıyor. Annesine ve çocuklarına olan özlemini Yenigün’e anlatan Halime hemşire, “COVİD-19 salgını en çok sağlıkçıları etkiliyor. Biz bu durumdan dolayı ailemizi göremiyoruz. İki gün sonra Anneler Günü ve ben annemi, ailemi ve çocuğumu göremiyorum, sarılamıyorum ve öpemiyorum. Bu bizim için çok zor bir durum” dedi.

ANNESİNE ANNELER GÜNÜ SÜRPRİZİ

Ölüm ile yaşam çizgisi arasındaki bir noktada görev yapan sağlık emekçisi Halime, annesine olan hasretini 10 Mayıs Anneler Günü’nde ona yaptığı bir sürpriz ile son verdi. Görev yaptığı hastaneden çıkan Halime hemşire annesinin evinin yolunu tuttu. Bir demek çiçek alan Halime Bayhan, soluğu annesinin yaşamış olduğu binin önünde aldı.

Elindeki çiçekleri balkondan sarkıtılan sepete koyan Halime Bayhan, böylelikle hemen annesinin Anneler Günü kutladı hem de ona olan özlemini giderdi.  Annemi biraz da olsa mutlu edebildimse, bende mutlu olmuş oldum” diyen Bayhan, “En kısa zamanda güzel günlerin, güneşli günleri hep beraber göreceğimize inanıyorum. 2 aya yakındır bu sürecin içerisindeyiz. Bunu atlatacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

‘BU SÜREÇ SAĞLIKÇILARI ÇOK SARSTI’

13 yıllık hemşire Halime Bayhan, koronavirüs ile mücadele veren sağlık emekçilerin yaşadığı zorluklara da dikkat çekti. Bayhan,  “Bu süreç açıkçası bizi sarstı. Bire bir hastalarla iç içeyiz. Sürekli maske, gözlük takıyoruz. Koruyucu önlükler giyiyoruz. Mesaimiz bittikten sonra yüzümüzde ve anlımızda maske izleri oluşuyor. Bizde bu durumdan çok sıkılmış durumdayız. Ama inanıyorum. İnanmak her şeyin en güzeli. Bunu atlatacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Koronavirüs her ne kadar dünyanın dört bir tarafında can almaya devam etse de insanlar, kısa bir zaman içinde güzel günlerin geleceğine inanıyor.

Kaynak: Yenigün Gazetesi

Bu haber 340 kez okundu.
Diyarbakır - 14:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.