22° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Sağlık İl Müdürü Dr. Tekin’den AMATEM Müjdesi!

Diyarbakır - 9 Ekim 2020 21:45 A A

Memur-Sen Diyarbakır İl Başkanı ve Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, Yeşil Yıldız Derneği Genel Başkanı Yahya Öger, Diyanet-Sen Şube Başkanı Ömer Evsen Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin’i ziyaret etti.

Ziyaret sırasında Sağlık İl Müdürü Dr. Cihan Tekin, Diyarbakır’da yapımı tamamlanan AMATEM binası ile ilgili bilgi verdi.

ENSARİOĞLU: “AMATEM KONUSUNDA HAZIRIZ”

Sağlık Sen İl Başkanı Nurhak Ensarioğlu, AMATEM binasının bir an önce faaliyete girmesinin Diyarbakır için önemli olduğunun altını çizerek, “AMATEM’de görevlendirilen personelin özlük haklarının iyileştirilmesi çalışmayı daha da teşvik edecektir. Sağlık-Sen olarak bizler bu konuda il müdürlüğümüz ile beraber AMATEM konusunda hazır olduğumuzu bildirmek isteriz” dedi.

ÖGER: “AMATEM BİRAN ÖNCE AÇILMALIDIR”

Yeşil Yıldız Derneği Genel Başkanı Yahya Öger de, Diyarbakır’da binlerce madde bağımlısı gençten bahsettiklerini ifade ederek, “Son zamanlarda kız çocuklarımız arasında madde kullanımı maalesef artış göstermektedir. Diyarbakır’da yıllardır açılması beklenilen AMATEM’in bağımlılıkla mücadelede önemli olduğunu bilmekte fayda vardır. Diğer İllere gönderdiğimiz birçok hastamız maalesef geri gönderilmektedir. AMATEM’in ve  ÇEMATEMİN bir an önce açılması zamana bırakılmamalıdır. Kız çocukları için de müstakil tedavi ve rehabilitasyon Merkezi’nin de gündeme alınmasını istirham istiyoruz bu konuda geç kalınmamalıdır. Çocuklarımız elimizden kayıp gidiyor ve telafisi olmayan yaralara sebep olur. Son bir haftadır 18 ve 21 yaşında iki kızımız madde kullanımından dolayı tedavi olmak için derneğimize müracaat ettiler. Maalesef tedavi noktasından elimiz bağlıdır” diye konuştu.

TEKİN: “AMATEM İNŞAATI TAMAMLANDI”

Sağlık İl Müdürü Dr. Cihan Tekin ise, AMATEM inşaatının bittiğini ifade ederek, peyzaj çalışması sonrasında çok yakın bir zamanda geçici kabulünün yapılarak hizmete açılacağı müjdesini verdi. Dr. Tekin, Sağlık İl müdürlüğünde psikolog ve psikiyatri uzmanları ile bir toplantı yaparak, bu anlamda bir yol güzergahı çizdiğini sözlerine ekledi.

Sait BAYRAM’ın Özel Haberi

Bu haber 905 kez okundu.
Diyarbakır - 21:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.