17° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Sağlık Müdürlüğü’nden ‘Koronavirüs’ açıklaması

Diyarbakır - 4 Şubat 2020 19:32 A A

Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü, bir vatandaşın koronavirüs şüphesiyle karantinaya alındığı iddiaları üzerine açıklama yaptı. Çin’den gelen M.B adlı şahsın 3 defa hastaneye başvurduğu belirtilen açıklamada, şahsın gözlem amacıyla takibe alındığı ifade edildi.

Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü, kente paniğe neden olan ‘korunavirüs’ iddialarına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Yapılan yazılı açıklama şöyle, “Bazı sosyal medya hesaplarında ve İnternet sitelerinde İlimizde Çin’den yayılan ‘Koronavirüs’ şüphesiyle bir vatandaşımızın hastaneye yatırıldığı iddia edilmiştir. Öne sürülen iddialar gerçeği yansıtmamaktadır, ilimizde virüse yönelik herhangi bir bulguya rastlanmamıştır. 24.01.2020 tarihinde Çin’den Ülkemize giriş yapan bir vatandaşımız 25.01.2020 ve 27.01.2020 tarihlerinde Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi acil servisine başvurmuş olup, yapılan muayene ve tetkiklerinde herhangi bir bulguya rastlanmamıştır. Söz konusu vatandaşımız 03.02.2020 tarihinde (bugün) saat 17.00 civarında üst solunum yolu enfeksiyonu şikayetiyle yeniden hastaneye başvuda bulunmuş ancak yapılan değerlendirmesinde hergangi bir enfeksiyon bulgusuna rastlanmamıştır.

Çin de ikamet ettiğini belirten vatandaşımız İnternette dolaşan haberler nedeni ile yoğun anksiyete yaşadığını bu yüzden acil servise başvurduğunu belirtmiştir. Vatandaşımızın her ihtimale karşı laboratuar tetkikleri alınarak ilgili birimlere gönderilmiştir. Vatandaşımız tedbir ve gözlem amacıyla Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Kliniğinde takibe alınmıştır” denildi.

Bu haber 722 kez okundu.
Diyarbakır - 19:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.