40° Açık
  • EURO 6.38
  • DOLAR 5.66

Sağlık-Sen’den Kurban Bayramı mesajı

Diyarbakır - 19 Ağustos 2018 19:49 A A

Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, Kurban Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında bütün İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutladı.

BAYRAM TRAFİĞİNE DİKKAT!

Vatandaşları yoğun geçecek olan bayram trafiğinde dikkatli olmaları konusunda da uyaran Başkan Ensarioğlu, “Dini bayramlarımızdan olan mübarek Kurban Bayramı’na milletçe el ele gönül gönüle ulaşmanın heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. İnsanı insan yapan değerlerin doruk seviyesine ulaştığı yoğun günler olan bayramlar, toplumsal hayatımız açısından da çok büyük bir öneme ve değere sahiptir. Çünkü bu güzel günleri; kırgınlıkların, dargınlıkların unutulduğu, karşılıklı sevgi ve saygının pekiştiği, yardımlaşma duygularının arttığı, hoşgörünün hakim olduğu bir iklimde yaşamak gerekmektedir. Her bayramda olduğu gibi sevdiklerimizle hasret giderirken; en güzel anıları birlikte paylaşmalı, en güzel hatıraları bu bayramda da tazelemelidir” dedi.

TRAFİK KURALLARINA UYALIM!

Bildiğiniz gibi her bayramda trafik yoğunluğu nedeniyle kazalarda artış olduğuna dikkat çeken Ensarioğlu, şunları kaydetti: “İl dışına çıkan vatandaşlarımız, gerekse çevre il ve ilçelerden Diyarbakır’a gelecek olan hemşerilerimizin trafik kurallarına çok dikkat etmeleri gerekmektedir. İnanıyorum ki, sürücülerimiz trafik kurallarına azami uyacak ve kimsenin bayram sevinci hüzne dönüşmeyecektir. Bu duygu ve düşüncelerimle Kurban Bayramı’nın ilimiz, ülkemiz, milletimiz, tüm İslam dünyası ve insanlık için hayırlara vesile olmasını Allah’tan temenni ediyor, hepinizi sevgiyle, hürmetle selamlıyorum”

Bu haber 148 kez okundu.
Diyarbakır - 19:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.