31° Az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Sağlıkçılar Taşçıoğlu’nu saygı duruşuyla andı

Diyarbakır - 2 Nisan 2020 17:07 A A

Koronavirüsle mücadele ederken yaşamını yitiren Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu, birçok kentte sağlıkçılar tarafından saygı duruşuyla anıldı.

 İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görev yaptığı sırada yakalandığı koronavirüsünden yaşamını yitiren dahiliye uzmanı Prof. Cemil Taşçıoğlu birçok kentte anıldı.

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde mesaide olan sağlık çalışanları, Kovid-19 salgınından kaynaklı yaşamını yitiren Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu için anma etkinliği düzenledi. Hastanenin Onkoloji binasının önünde bir araya gelen onlarca sağlık emekçisi, Taşçıoğlu için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

YERLİKAYA: ‘MÜCADELE EDİYORUZ’

Eylem öncesi kısa bir konuşma yapan Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konsey Üyesi Dr. Halis Yerlikaya, acı bir olay için toplandıklarını belirterek, salgınla mücadelede  hekimlerden ilkini dün akşam kaybettiklerini söyledi. Daha öncesinde de salgından yaşamını yitiren sağlık emekçilerinin olduğunu kaydeden Yerlikaya, bugün de iki doktorun yaşamını kaybettiğine dair haberler aldıklarını, ancak bunu hala teyit ettiremediklerini aktardı. Salgınla ile karşı karşıya olduklarının altını çizen Yerlikaya, “Bu salgında en ön safhada biz hekimler, sağlık emekçileri yer alıyoruz. Bu salgınla mücadele ediyoruz” dedi.

YAŞAMI KURTARMAK İÇİN…

Dünya Sağlık Örgütü tarafından salgının “pandemi” olarak ettiğini hatırlatan Yerlikaya, “Çok ciddi bir enfeksiyon var ve bu enfeksiyon ile mücadele ederken aslında sağlık emekçilerini ne kadar kutsal ve değerli bir iş yaptığını bir kez daha hem Türkiye hem dünya genelinde anlamış olduk. Biz sağlık emekçileri, yaşamdan yanayız, yaşamı savunuyoruz. Yaşamları kurtarmak için bazen kendi yaşamımızı tehlikeye atıyoruz. Hastalığı kendi yakınlarımıza, çocuklarımıza taşıma pahasına bile olsa hastanelerde en ön cephede mücadele ediyoruz” dedi.

Yapılan bir dakikalık saygı duruşuyla eylem son buldu.

Bu haber 843 kez okundu.
Diyarbakır - 17:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.