31° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Sağlıkçılardan oturma eylemi

Diyarbakır - 7 Ocak 2021 16:26 A A

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) üyeleri koronavirüs salgını nedeniyle ağırlaşan iş yükünün hafifletilmesi ve ekonomik koşullarının düzeltilmesi istemiyle oturma eylemi yaptı.

Salih YEŞİL

SES Diyarbakır Şubesi üyeleri,  koronavirüs salgını nedeniyle artan iş yüklerinin hafifletilmesi ve kötüleşen ekonomik durumlarının iyileştirilmesi talebiyle basın açıklaması yaptı.

Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi Başhekimlik binası önünde yapılan açıklamada, sağlıkçılar taleplerini açtıkları dövizlere yansıttı. Sağlıkçılar, “Her iş yerine 7/24 kurumsal kreş”, “3600 ek gösterge hakkımız verilsin”, İnsanca yaşamak, insanca çalışmak istiyoruz”, “Yine unutulduk” dövizlerinin taşındığı açıklamada, “Maaşımız terimizi kurutmaya yetmiyor” dövizlerini açtı.

‘ALKIŞLAR KARNIMIZI DOYURMUYOR’

Burada konuşan SES Diyarbakır Şube Eşbaşkanı Yıldız Ok Orak, yaptıkları çalışmaların maddi manevi hiçbir karşılığını alamadıklarını belirterek, “Bizim karnımızı alkışlar ve ‘sağlıkçılar çok yaşasın cümleleri’ doyurmuyor. Karnımızı doyurmak için ekonomik bir gelire ihtiyacımız var. Bu maaşlarılar ile yoksulluk sınırının altında yaşamaya devam edeceğiz ve biz bunu kabul etmiyoruz. Mücadele etmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Açıklamanın ardından SES üyeleri 15 dakikalık oturma eylemi gerçekleştirdi. Eylemde sık sık “Ek ödeme değil tek ödeme istiyoruz”, “Sağlıkçıya bütçe yaşamaya bütçe”, “Yaşamak, yaşatmak istiyoruz”,  “Sağlıkçı ne demek, sağlıkçı ne demek performansla çalışan tüccar mı demek” sloganları atıldı.

Oturma eyleminin ardından basın açıklamasına katılanlar sessiz şekilde dağıldı.

Bu haber 486 kez okundu.
Diyarbakır - 16:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.