-3° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Salgını kamçılayan Şenlik(!)

Dicle - 8 Haziran 2020 21:23 A A

Diyarbakır’da koronavirüs vakalarının artma nedeni belli oldu. Salgına rağmen Dicle İlçesi’nde bir araya gelen yüzlerce kişi şenlik adı altında bir birini kamçıladı. 

Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde yıllardır bir gelenek halinde devam eden ‘Kamçı Şenlikleri’ koronavirüs salgınına rağmen yapıldı. Dicle, Hani ve Eğil ilçelerini bağlayan bölümde bulunan Terkan bölgesinde 5 asırdır devam eden kamçı şenliklerinin yapılması tepkiye neden oldu. Bir çember içinde toplanan yüzlerce kişi sosyal mesafe ve maskesiz bir şekilde kamçılarla bir birini vuran kişileri izledi. Ortaya bu görüntüler çıktı. 
Her yıl 15 Mayıs’ta başlayıp 25 Mayıs’ta sona eren şenlikler koronavirüs salgını nedeniyle bayram sonrasına alındı. Tüm uyarı ve ikazlara rağmen yüzlerce kişi bir araya gelerek hem risk oluşturdu, hem de salgının yayılmasına neden oldu.

Kaynak: Tigris Haber

Bu haber 1676 kez okundu.
Dicle - 21:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.