15° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Saraç Ailesi yardım eli bekliyor

Kayapınar - 5 Temmuz 2020 14:30 A A

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde derme çatma bir evde 2 çocuğu ve eşiyle yaşayan Ayhan Saraç, zorlu hayat şartlarıyla yaşamaya çalışıyor.  Saraç ailesi hayırseverlerden yardım eli bekliyor.

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde yaşayan 4 nüfuslu Saraç ailesinin zorlu hayatı 2011 yılında başladı. İddiaya göre 2011 Ayhan Saraç’ın eşi Aynur Saraç, sezaryenle bir çocuk dünyaya getirdi. Doğum esnasında yanlış müdahale nedeniyle çocuğunun kafası kesilerek hayatını kaybederken anne Saraç, felç geçirerek 46 gün Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi görmeye başladı.

Yaşanan dramla beraber Saraç ailesi varını yoğunu hastanelerde harcamak zorunda kaldı. Ayhan Saraç önceden hurdacılık yaparak ekmek parası kazanırken şimdi onu da yapamıyor. Aile geçtiğimiz kış aylarında ise kiralarını ödeyemedikleri için ev sahibi tarafından sokağa atıldı. Bunun üzerine 2 ay boyunca Büyükşehir Belediyesi Misafirhanesinde kalan aile, şimdi kirasını bile ödeyemedikleri derme çatma bir evde yaşam mücadelesi veriyor.

‘ÇOCUĞUMUN KAFASI KESİLDİ, EŞİM FELÇ GEÇİRDİ’

Eşinin 2011 yılında sezaryen olduğu esnada yanlış müdahale sonucu bebeğin kafasının kesildiğini iddia eden Saraç, “2011 yılında eşimi doğuma götürdüm. Doğum esnasında doktorlar bebeğin kafasını kesip ölümüne neden oldular. Eşimde felç geçirdi ve 46 gün boyunca Dicle Üniversitesi Hastanesinde tedavi gördü. Elimde ne varsa hepsini tedaviye harcadım. Hastane hakkında suç duyurusunda bulundu. Davamız hala devam ediyor ama bir sonuç alamadım. Kimsenin başına gelmeyen bizim başımıza geldi. Ne yapacağımızı bilmiyoruz” dedi.

‘ÇOCUKLARIM AÇ YATIYOR’

Yaşadıkları zorlu yaşamı anlatan Saraç, şu ifadeleri kullandı: “Hurdacılık yaparak geçimimi sürdürmeye çalışıyordum ama şimdi onu da yapamıyorum. Mağdurum ve çocuklarımı okula gönderemiyorum. Benim bir oğlum var oda işitme engelli, onunda raporu yok. Çocuklarımı okula göndermeye ve evime bir yatak almaya gücüm yok. Evimde hiçbir eşya yok. Çocuklarıma yedirecek bir lokma ekmek yok. Çocuklarım aç yatıyor. Kira ödeyemediğim için ev sahibi beni evden atacak. Yetkililerin bana yardım eli uzatmasını bekliyorum. Sosyal yardımlaşmaya gittiğimde herkes beni bir başkasına gönderiyor. Ne yapacağımı bilmiyorum.”

‘SADECE İŞ İSTİYORUM’

Yetkililerden ve hayırseverlerden yardım beklediğini söyleyen Saraç, “Çocuklarıma bir lokma ekmek yedirip, kiramı ödeyeceğim bir iş istiyorum. Yaşadığımız zorluklardan dolayı psikolojimiz bozuldu. Artık çıkmazdayım ve ne yapacağımı bilmiyorum. Lütfen birileri bize yardım etsin.”

Bu haber 556 kez okundu.
Kayapınar - 14:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.