31° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Sebze Hali’nde Koronavirüs Denetimi

Bağlar - 21 Eylül 2020 14:59 A A

Diyarbakır Yeni Sebze ve Meyve Hali, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında tam teşekküllü denetimden geçirildi. Bağlar Belediyesi’nin emniyet ve filyasyon ekipleriyle beraber gerçekleştirdiği denetimlerde maske kullanmadığı tespit edilen esnaflar hakkında yasal işlem uygulandı. Sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uyulmayan işyerleri de uyarıldı.

SEBZE VE MEYVE TEDARİK EDİLEN BÖLGEDE SIKI DENETİM

Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesi sınırları içerisinde bulunan Yeni Sebze Hali’nde pandemi denetimi hareketliliği yaşandı. Ak Partili Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla sabah saatlerinde harekete geçen zabıta ekipleri, beraberlerindeki emniyet ve filyasyon ekipleriyle beraber sebze haline çıkarma yaparak baştan sona kadar denetimler gerçekleştirdi. Maske kullanmayan esnaflar hakkında yasal işlem uygulanarak para cezaları kesildi, temizlik ,hijyen ve sosyal mesafe gibi can alıcı konularda ihmali bulunan işyerleri uyarılarak tutanak tutuldu.

UYGULAMA MEMNUNİYETLE KARŞILANDI

Ekiplerin gerçekleştirdiği denetimler alışverişe gelen vatandaşları ve hal esnafı tarafından memnuniyetle karşılandı. Dünyayı kasıp kavuran ve Türkiye’de de etkili olan salgının  yayılmaması için Yeni Sebze Hali gibi gıda alanlarının hijyen olması ve kurallara uyulması gerektiğini belirten ekipler, esnaflardan ve vatandaşlardan kendi sağlıkları için tedbirli davranmalarını istedi. Kimseye ceza yazmak niyetinde olmadıklarını belirten ekipler, “Herkes kurallara uyarsa bunlara gerek kalmaz. Salgın riskine karşı caydırıcı olmak amacıyla bu işlemleri yapıyoruz. Kendimiz ve çevremizdeki insanların sağlığı için son derece basit olan kurallara uyarak işimizi yapalım” diyerek uyarılarda bulundular.

Bu haber 648 kez okundu.
Bağlar - 14:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.