29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Şehir Tiyatroları perdelerini açtı

Diyarbakır - 4 Temmuz 2021 12:33 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları “Sihirli Anahtar” oyunu ile perdelerini açtı.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde çalışmalarını sürdüren Şehir Tiyatroları, Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Birgül Yeşiloğlu Güler’in yazdığı Erdal Ayna’nın yönettiği, sevginin her kapıyı açan bir anahtar olduğunu imgeleyen “Sihirli Anahtar” çocuk oyununun prömiyeri ile izleyiciyle buluştu.

Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’nde prömiyere İl Vali Yardımcısı Fatih Çıdıroğlu, Yenişehir İlçe Kaymakamı Murat Beşikçi, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Çelik ve oyunun yazarı Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Birgül Yeşiloğlu Güler ve seyirciler katıldı.

Şehir Tiyatroları, kırsal ilçe ve mahallelerde yaşayan vatandaşları tiyatro ve sinema ile buluşturmak için de çalışmalar yürütecek.

Bu haber 566 kez okundu.
Diyarbakır - 12:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.