33° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Şehit Aileleri Millete Emanet

Diyarbakır - 18 Eylül 2020 08:25 A A

Vali Münir Karaloğlu, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Valiliğimiz tarafından düzenlenen Devlet Övünç Madalyası Tevcih Törenine katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tevcih töreninde katılımcılara hitaben bir konuşma yapan Vali Karaloğlu konuşmasına “Canından vazgeçip ama asla vatanından vazgeçmeyen bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle, şükranla yâd ediyorum.” diyerek başladı.

Mehmet Emin Yurdakul’un “Ya gazi ol, ya Şehid” şiirinden okuduğu iki dize ile milletimizdeki vatanperverliğe vurgu yapan, vatan için fedakarlık yapmak gerekirse ecdadımız gibi gaziliğe ve şehadete yürüyeceklerinin altını çizen Karaloğlu yapılan törenle şehadet mertebesine ulaşan şehitlerimizin ailelerine ve gazilerimize Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan adına madalya tevcih edileceğini söyledi.

Şehitlerimizin geride bıraktıkları ailelerinin millete emanet olduğunu belirten Karaloğlu, tevcih edilen madalyaların milletin gönlündeki manevi değeri temsil ettiğini ifade etti.

Karaloğlu sözlerini “Bu madalyaları gördükçe bilelim ki bu topraklar için canından vazgeçenler ve bu topraklar için her zaman fedakarlık yapacak olan kahramanlık yapacak olan bu milletin fertleri vardır ve biz de bu milletin geleceği konusunda herhangi bir endişeye kapılmayalım” diyerek tamamladı.

Vali Karaloğlu, konuşmasının ardından Cumhurbaşkanımız tarafından tevcih edilen Devlet Övünç Madalyalarını şehitlerimizin yakınları ve gazilerimize takdim etti.

7’si şehit yakını 4’ü gazi olmak üzere 11 madalyanın tevcih edildiği törende Şehit Birol Öztekin adına kızı Başak Öztekin’e, şehit Cengiz Tekin adına oğlu Burak Tekin’e, şehit Yunus Elaltunterin adına kızı Derin Mira Elaltunterin’e, şehit Abdullah Akdeniz adına oğlu İhsan Yiğit Akdeniz’e, şehit Hatip Çağlar adına kızı Hiranur Çağlar’a, şehit Bilal Dicle adına babası Adnan Dicle’ye, şehit Mehmet Kürşat Yılmaz adına oğlu Ekrem Turab Yılmaz’a ve gazilerimiz Mehmet Terlemez, Murat Demir, Osman Kısakürek ile Zeynel Abidin Aydeniz’e madalya verildi.

Tören günün anlamına istinaden çekilen toplu fotoğrafın ardından sona erdi.

Törene Vali Karaloğlu’nun yanı sıra; geçmiş dönem Gıda, tarım ve Hayvancılık bakanı aynı zamanda Milletvekili Mehdi Eker, yine Milletvekilleri Ebubekir Bal ve Oya Eronat ile adli ve askeri erkan, şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Bu haber 715 kez okundu.
Diyarbakır - 08:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.