Açık
  • EURO 6.36
  • DOLAR 5.74

Selahaddin Eyyübi Hastanesi birinci sıraya yükseldi

Diyarbakır - 11 Temmuz 2019 16:03 A A

Diyarbakır Selahaddin Eyyübi Devlet Hastanesi Başhekimi ve ekibi başarıdan başarıya koşuyor. Selahaddin Eyyübi Devlet Hastanesi Diyarbakır il merkezindeki hastaneler arasında 96 puan ile ilk sırayı alarak büyük bir başarı elde etti.

Selahaddin Eyyübi Devlet Hastanesi Başhekimi ve ekibi başarıdan başarıya koşuyor.

Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Verimlilik, Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından 26-28 Haziran 2019 tarihinde SKS (Sağlıkta Kalite Standartları) kapsamında yapılan 2018 Yılı Sağlıkta Kalite Değerlendirmesi sonucunda Selahaddin Eyyübi Devlet Hastanesi Diyarbakır il merkezindeki hastaneler arasında 96 puan ile ilk sırayı alarak büyük bir başarı elde etti.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Selahaddin Eyyübi Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Sedat Özkul, Bakanlığın kalite değerlendirmeleriyle hastanelerin hastalara daha nitelikli, güvenli ve kaliteli bir sağlık hizmeti vermeyi amaçladığını söyledi.

HASTA VE ÇALIŞAN GÜVENLİĞİ

Kalite standartlarıyla birlikte “Hasta ve Çalışan Güvenliği” temeli baz alınarak hastanelerde hastalara daha kaliteli bir hizmet verilmesinin hedeflendiğini belirten Özkul; “Ayrıca kalite standartlarının hasta güvenliği, hasta odaklılık, sağlıklı çalışma yaşamı, süreklilik, etkinlik, etkililik, verimlilik ve hakkaniyet hedefleriyle hasta odaklı nitelikli bir hizmetin sağlanmasını amaçlıyoruz. Kalite standartları kapsamında hastanemizde poliklinik hizmetlerinde, bekleme alanlarının konforunun artırıldığı, bekleme sürelerinin en aza indirildiği, hizmete erişimlerinin kolaylaştırılması amacıyla danışma yönlendirme birimi ile hastalarımıza refakat edilmesi, haftada bir açılan dilek-öneri kutularından gelen bildirimlere geri bildirim yapılarak hizmetin daha kaliteli bir noktaya getirilmesini sağladık. Acil servis hizmetlerinde hastaların triaj ve karşılama birimiyle en hızlı şekilde hizmete ulaşmaları, bekleme alanlarında bilgilendirme ekranlarıyla bekleme sürelerinin en aza indirildiği konforlu bir hizmet sunumu ortaya koyduk” dedi.

HASTANEDE BEKLEME SÜRESİ AZALDI

Hastanede bekleme süresinin azaldığını ifade eden Özkul; “Yataklı kliniklerde hasta odalarının konforunun arttırdık. Çalışan sayısının iyileştirilerek hasta odaklı hizmet sunumunun sağladık. Yoğun bakım ünitelerinin geliştirilmesiyle nitelikli yoğun bakım yatak sayısının arttırdık, ameliyathaneler için bekleme ve bilgilendirme alanları oluşturularak hasta yakınlarına daha nitelikli bir hizmet sunumu sağladık. Laboratuarlarda güvenli bir çalışma ortamı sağlanarak hastalarımızın tetkiklerinin en hızlı ve güvenli şekilde sonuçlanması sağlanırken, görüntüleme hizmetlerinde randevu ve sonuç verme sürelerinin düşürülerek hizmetin iyileştirildiği, hastane bahçesinde otopark alanlarının düzenleyerek hasta ve hasta yakınlarının hizmete erişimleri kolaylaştırılmıştır. Yemekhane hizmetlerinde sürekli değerlendirme ve iyileştirme çalışmalarıyla hasta ve çalışanlarımızın temel ihtiyaçlarında kaliteli hizmet sunumunu ortaya koyduk” diye konuştu.

HASTANE BÖLGEDE ÖNCÜ BİR HASTANE OLACAK!

Selahattin Eyyübi Devlet hastanesinin bölgede öncü bir hastane olması için dur durak bilmeden çalıştıklarını söyleyen Özkul; “Bu hedeflerle birlikte kurumumuz sürekli gelişerek bölgede sağlık alanında öncü olmayı hedeflemiştir. Bugün gelinen noktada doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Bu hedef ve amaçla sürekli geliştirme ve iyileştirme faaliyetlerimiz devam edecektir. Emek veren başta hastane yönetimi olmak üzere tüm idareciler, başhekimliğe bağlı olarak çalışan Kalite Yönetim Birimi ekibine ve hastane çalışanlarına özverili çalışmalarından dolayı tebrik eder, daha iyi daha kaliteli bir hizmet anlayışıyla çalışmalara devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Seyfettin EKEN’in haberi

Bu haber 1898 kez okundu.
Diyarbakır - 16:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.