33° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi maske üretiyor

Diyarbakır - 24 Mart 2020 12:01 A A

Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi koronavirüs salgını nedeniyle maske üretmeye başladı. Hastane Müdür Yardımcısı Osman İmir, günlük 500 adet maske üretimi yapılacağını söyledi.

Çin’in Vuhan şehrinden tüm dünyaya hızla yayılan koronavirüs salgını Türkiye’de de görüldü. Türkiye’de de salgının görülmesi üzerine vatandaşlar, maske almak için eczanelere akın etti. Yoğun talepten dolayı birçok eczanede maske bulmak imkânsızlaştı. Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi bünyesinde maske imalatına başlandı. Günlük olarak ortalama 500 adet maskenin üretileceğini söyleyen hastane müdür yardımcısı Osman İmir, imalatı yapılacak maskelerin hastane personeli ve hastalar tarafından kullanılacağını söyledi. Hastanedeki maske ihtiyacının neredeyse sıfır maliyetle karşılanacağının altını çizen İmir, üretimi yapan personelin de hastanede farklı birimlerde çalışan terziler olduğunu dile getirdi.

HASTANEDE DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Bu arada, Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesinde korona virüs tedbirleri kapsamında temizlik ve dezenfekte çalışmaları periyodik olarak devam ediyor.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını nedeni ile Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesinde ek tedbirler alınmaya başlandı. Bu kapsamda hastanede periyodik olarak dezenfekte ve temizlik çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Konu ile ilgili bilgi veren Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Sedat Özkul, çalışmaların belirli aralıklarla devam ettiğini ifade etti. Op. Dr. Özkul, “Hastalarımız, hasta yakınlarımız ve ziyaretçilerimizin yanı sıra, bütün çalışanlarımızın sağlığı bizim için birincil vazifedir. Bu kapsamda, her türlü ihtimal doğrultusunda, hastane olarak gerekli bütün tedbirlerimizi almış durumdayız. Bu yönlü çalışmalarımızı önümüzdeki süreçte devam ettireceğiz. Hastane çalışanlarımız, doktorlarımız ve yönetim ekibimizle beraber, her gün çıtayı biraz daha yukarı taşıyarak, bizlere canını emanet eden insanlarımıza, en üst düzeyde ve kaliteli hizmet sunmanın mücadelesini veriyoruz” dedi.

Hasta ve hasta yakınları da çalışmalardan dolayı hastane yönetimine teşekkür etti.

Kaynak: Güneydoğu Güncel

Bu haber 414 kez okundu.
Diyarbakır - 12:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.